Konkurencja nie chce być jak Sony! Czas na Nintendo!

Kilka dni temu Sony ogłosiło podwyżkę ceny konsoli PlayStation 5. Ta informacja zasmuciła wszystkich fanów konsoli zamierzających zakupić ją w najbliższym czasie. Posunięcie japońskiego koncernu zostało szybko skontrowane przez Microsoft, który zapowiedział, że nie podniesie cen Xboxów. Tymczasem stosowne stanowisko opublikował też koncern Nintendo!

Nintendo również bez podwyżek!

Gigant branży gamingowej odpowiedzialny za przenośne konsolki Nintendo Switch zapowiedział właśnie, że podobnie jak koncern z Redmond – nie zamierza w najbliższej przyszłości podnosić cen swoich urządzeń. To dobra wiadomość dla wszystkich fanów Switchy. Zła – dla Sony, które w tym momencie wychodzi na ten „niedobry” koncern, który chce wycisnąć portfele graczy w momencie, kiedy konkurencja obiera zupełnie odmienną politykę cenową.

Konsole Nintendo Switch to bardzo praktyczny sprzęt gamingowy. Możemy je podłączyć do dużego ekranu lub korzystać z nich mobilnie. Sprzęt wykorzystuje dołączane pady (lub zamontowane na stałe – w wersji Lite). Ponadto nasz ulubiony kontroler możemy do konsolek połączyć za pośrednictwem Bluetooth. Nintedno Switch cieszy się ogromną popularnością wśród graczy – zwłaszcza tych często pozostających w ruchu.

Czytaj też: Microsoft odpowiada na decyzję Sony!

Cieszy fakt, że większość producentów konsol nie robi graczom pod górkę swoją polityką cenową. Sony natomiast powinno mocno zastanowić się nad tym, w jaki sposób przegrało rynek konsol obecnej generacji. Nie dość, że Japończycy nie potrafią sobie poradzić z zapotrzebowaniem na ich produkt, to jeszcze podnoszą ceny już dostępnych egzemplarzy. To się nazywa brawurowy strzał w kolano!

Grafika tytułowa: Nintendo