Pixel 6 już jest. Tańszy, szybszy, lepszy od poprzedników

Google podczas wczorajszej konferencji potwierdziło ceny za swój autorski, oczekiwany model. Są o wiele niższe, niż było to w przypadku Pixel 5.

Dotychczasowe smartfony Google miały wiele zalet i oddane grono fanów (zwłaszcza poza Polską, gdzie modele Google’a nie trafiają do oficjalnej sprzedaży), ale wczorajsza premiera Pixel 6 i Pixel 6 Pro to początek nowego rozdziału w historii firmy, jeśli chodzi o sprzęt. 

“Autorskość” projektu podkreśla nie tylko nowy, wykorzystany w Pixel 6 chip, Google Tensor, który ma być nawet o 80% bardziej wydajny od przygotowanych przez podwykonawców poprzedników. Dzięki jego zastosowaniu oraz trzem aparatom o rozdzielczości 50 mpix, 12 mpix i 48 mpix., algorytmy Google będą jeszcze bardziej pomocne w tworzeniu zdjęć i filmów naprawdę wysokiej jakości. Podczas prezentacji smartfona, wykorzystującego system Android 12, podkreślano też jego bezpieczeństwo – łatka zabezpieczeń ma być aktualizowana przez 5 lat. 

Czytaj też: Google zawstydza producentów! Pixel 6 z najdłuższym wsparciem!

Wczorajsza konferencja to jednak przede wszystkim potwierdzenie, że Pixel 6 będzie nie tylko najbardziej googlowskim smartfonem Google’a, ale też – jednym z przystępniejszych cenowo. Za podstawowy model Pixel 6 trzeba będzie zapłacić 599 dolarów, za wersję Pro – 899 dolarów. W przeliczeniu na złotówki, nie licząc marż, nakładanych na produkt niedostępny w oficjalnej sprzedaży w Polsce, to w przybliżeniu 2355 zł i 3535 zł. Nie jest to może cena szokująco niska, ale warto pamiętać, że ubiegłoroczny Pixel 5 na starcie kosztował 699 dolarów.