Pixel 4 przechodzi na emeryturę!

Smartfon Google Pixel 4 to nadal świetne urządzenie – mimo upływu lat. Jak jednak doskonale zdajecie sobie sprawę, wsparcie nawet dla najlepszych produktów od topowych koncernów nie może trwać wiecznie. Właśnie dowiedzieliśmy się, że omawiany sprzęt przechodzi w końcu na „emeryturę”.

Czas pożegnania?

Google Pixel 4 zadebiutował w 2019 roku, a więc cztery lata temu. Przez bardzo długi czas był wspierany przez Google kolejnymi wersjami systemu Android oraz poprawkami bezpieczeństwa. W 2023 roku jednak amerykański koncern chce się skupić już na aktualizowaniu swoich nowszych modeli. Dlatego też Pixel 4 nie będzie już otrzymywał kolejnych aktualizacji.

Jeśli więc chcecie mieć poczucie, że Wasz sprzęt jest odpowiednio chroniony przed rozmaitymi lukami bezpieczeństwa oraz nieautoryzowanym dostępem, warto dość poważnie zastanowić się nad zakupem nowszego modelu – nawet jeśli miałby to być sprzęt używany, zakupiony w okazyjnej cenie. Cyberprzestępcy bowiem nie próżnują i bardzo chętnie zainteresują się naszymi poufnymi danymi.

Czytaj też: Nowości od OnePlus już w Polsce!

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy mieliście okazję korzystać na co dzień ze smartfonów Pixel. Jak Wasze wrażenia? Czy Waszym zdaniem to TOP, jeśli chodzi o urządzenia mobilne?

Grafika tytułowa: Google