Piłkarska gra NFT z umową z Premier League

Właściciele gry sportowej Sorare podpisali wieloletnią umowę z Premier League. W jej ramach gra otrzyma oficjalne karty zawodników z najbogatszej i najlepszej (zdaniem wielu) ligi piłkarskiej na świecie.

Sorare to warta 4,3 miliarda dolarów gra, w której gracze kupują, sprzedają, handlują i zarządzają wirtualnym zespołem. Robią to za pomocą cyfrowych kart graczy. Gra wykorzystuje technologię blockchain opartą na Ethereum i została opracowana w 2018 roku przez Nicolasa Julia i Adriena Montforta.

Teraz gracze będą mogli kupować i używać oficjalne NFT na licencji Premier League w ramach ekskluzywnej umowy wieloletniej.

Właścicielem Sorare jest pochodzący z Paryża startup. Gra posiada 3 miliony użytkowników na całym świecie, pozwala graczom rywalizować w fantastycznych grach piłkarskich w czasie rzeczywistym.

Sorare wprowadza również dwie nowe funkcje w grze. Należą do nich możliwość konkurowania z kartami graczy specyficznymi dla ligi oraz funkcja „finansowego fair play”. Uniemożliwia użytkownikom konstruowanie drużyn z udziałem tylko największych gwiazd.

Plotki, o tym, że Sorare prowadzi rozmowy z Premier League na temat umowy licencyjnej pojawiły się w październiku 2022 roku. Dyrektor generalny Sorare, Nicolas Julia, powiedział, że rozmowy z Premier League były długie i trudne, ze względu na inne umowy tego typu z inną firmą NFT.

Informacja o umowie ma miejsce w czasie gwałtownych spadków na rynkach kryptowalut i NFT. Wartość niezamiennych tokenów gwałtownie spadła w wyniku spadku cen kryptowalut, podsyconym jeszcze przez bankructwo giełdy FTX.

Czytaj także: Pierwsza gra NFT wzbudza pożądanie