Pierwsza gra NFT wzbudza pożądanie

Właściciele niewymiennych tokenów „Bored Ape” firmy Yuga Labs  otrzymują dziś bezpłatny dostęp do gry wyścigowej o nazwie Dookey Dash .

Niektórzy członkowie „ekskluzywnego” klubu Bored Ape Yacht Club (BAYC) już sprzedają przywilej zagrania w ograniczoną czasowo grę na wtórnym rynku za tysiące dolarów.

Notowania na giełdzie OpenSea pokazują aktualną cenę minimalną 1,49 ETH (około 2293 USD) za „Sewer Pass” NFT. Zapewniający dostęp do Dookey Dash do 8 lutego. W ciągu mniej niż 24 godzin giełda odnotowała 8394 ETH (około 12,8 miliona USD) w transakcjach Sewer Pass. Są przepustki osiągające nawet 5,75 ETH (około 8770 USD).

Niektóre z tych transakcji może napędzać zwykła spekulacja. Ale nie brakuje graczy, którzy za dostęp do Dookey Dash są gotowi wydać krocie.

To pożądanie nie wiąże się z niecodziennymi wrażeniami, jakie oferuje gra. Spekulanci NFT próbują wykorzystać grę, aby wejść w posiadanie tego, co, jak mają nadzieję, będzie kolejnym sztucznie rzadkim zasobem cyfrowym o wysokim popycie.

Dookey Dash przypomina nieco unowocześnioną wersję niezbyt odkrywczej serii Earthworm Jim. Gracze przelatują przez tunel kanalizacyjny, unikając przeszkód i zbierając przedmioty. Zdobywają punkty, podobnie jak w niezliczonych darmowych grach mobilnych i internetowych.

Najwyższy wynik gracza w Dookey Dash jest powiązany z jego przepustką do kanałów NFT. Posiadacze Sewer Pass będą mogli wymienić swoją przepustkę na tajemnicze „Źródło zasilania” NFT. Odbędzie się to podczas „The Summoning”, które rozpocznie się 15 lutego.

Yuga Labs obiecuje, że ma sposoby „zapobiegające oszukiwaniu”, aby upewnić się, że ludzie naprawdę generują wyniki. Podejrzane sytuacje będą sprawdzane. Gracze mogą również wydać swoje kryptowaluty ApeCoin na „pakiet powershart” na ograniczone czasowo boostery, zasilające konto wydawcy.

Czytaj także: Nowy szef gigantycznego startupu NFT