Pierwszy smartfon z Androidem z „Dynamic Island” już wkrótce!

Apple namieszało nieco na rynku smartfonów wprowadzając do swoich iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max funkcję Dynamic Island. Owo rozwiązanie zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie przez fanów, ale i zauważone przez użytkowników sprzętu bazującego na Androidzie. Wszystko wskazuje na to, że zaadaptują oni ów pomysł na swoje potrzeby. Pierwsze kroki w tej kwestii poczyniło już Xiaomi, które opracowuje już stosowną funkcję dla MIUI.

Xiaomi znów podpatruje u Apple!

Xiaomi udostępniło w chińskim serwisie społecznościowym Weibo kilka grafik, przedstawiających nadchodzący smartfon o kodowej nazwie Civi 2. Trzeba przyznać, że jego frontowy panel jest łudząco podobny do tego, oferowanego przez nowe urządzenia Apple. Xiaomi Civi 2 będzie oferował funkcję według wielu źródeł „zbliżoną” do Dynamic Island. Wiemy jednak, że aplikacje serwujące nam takie rozwiązanie na pokładzie smartfonów z Androidem tworzą już także niezależni developerzy.

Jeszcze kilka słów o samym Xiaomi Civi 2. Wiadomo w tej chwili, że zaoferuje 6,55-calowy ekran OLED o rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu 120 Hz. Sercem tego urządzenia ma być procesor Qualcomm Snaprdagon 7 Gen 1. Sprzęt ładowany będzie z mocą 67 W. Na pleckach znajdziemy główny aparat 50 MP, a na froncie dwa po 32 MP każdy. Smartfon w pierwszej kolejności ma być dostępny wyłącznie na rodzimym, chińskim rynku. Niewykluczone jednak, że trafi również na Stary Kontynent, ale pod zmienioną nazwą.

Czytaj też: Volvo XC90 na emeryturę! Czas na EX90!

Miejmy nadzieję, że „Dynamic Island” w wykonaniu Xiaomi będzie cechowało się pewną unikatowością względem rozwiązania serwowanego nam przez Apple. Perfidne kopiowanie rozwiązania w stosunku 1:1 na pewno nie przyniesie chińskiemu koncernowi uznania na arenie międzynarodowej.

Grafika tytułowa: Apple