Pierwsza karta zabezpieczona kryptograficznie

Pożyczkodawca kryptowalut Nexo wraz z Mastercardem wprowadzili dzisiaj pierwszą na świecie „zabezpieczoną kryptograficznie” kartę płatniczą.

Nexo oświadczył, że karta, dostępna początkowo w wybranych krajach europejskich, pozwala użytkownikom wydawać pieniądze bez konieczności sprzedawania ich cyfrowych aktywów, takich jak bitcoin, które są wykorzystywane jako zabezpieczenie przyznanego kredytu.

Karta jest połączona z linią kredytową, dostarczaną przez Nexo. Może być używana w 92 milionach punktach sprzedaży na całym świecie. Tam, gdzie akceptowana jest karta Mastercard. Pozwala to inwestorom wydać do 90% wartości fiducjarnej (nie mającej oparcia w dobrach materialnych jak np. kruszce) ich aktywów kryptograficznych.

„Karta nie wymaga minimalnych spłat, opłat miesięcznych ani opłat za brak aktywności. Nie ma opłat za wymianę walut do 20 000 euro miesięcznie” – podał Nexo w komunikacie.

Nie ma ograniczeń co do tego, ile klient może wydać lub wycofać z otwartej linii kredytowej. Odsetki są płacone tylko od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu.  

„Mastercard zdaje sobie sprawę, że aktywa cyfrowe rewolucjonizują krajobraz finansowy”. Powiedział Raj Dhamodharan, szef produktów i partnerstw Mastercard ds. kryptowalut i blockchain.

Wydawcą kart jest zarejestrowana na Litwie firma DiPocket zajmująca się pieniędzmi elektronicznymi.

Czytaj także: Ukraina legalizuje kryptowaluty