Philips Hue Bridge certyfikowany przez Matter!

Organizacja Connectivity Standards Alliance (CSA) ogłosiła 3 listopada wprowadzenie nowego standardu smart home o nazwie Matter. Umożliwia on bezproblemową współpracę wielu inteligentnych urządzeń w naszych domach i mieszkaniach. Philips ogłosił wdrożenie rozwiązania w przypadku mostku oświetleniowego Hue Bridge. Co warto wiedzieć na ten temat?

fot. Philips

Obsługa inteligentnych domów jeszcze bardziej intuicyjna?

Już wkrótce Philips Hue Bridge powinien otrzymać aktualizację oprogramowania wprowadzającą certyfikację Matter. Oznacza to, że wszystkie istniejące i nowe lampy, żarówki i akcesoria Philips Hue będą kompatybilne z Matter. Warto jednak wspomnieć, że nie dotyczy to urządzeń Philips Hue Sync Box Play HDMI i przełącznika Philips Hue Tap Dial. Nie są one bowiem one obsługiwane przez obecną wersję standardu Matter.

Wspomniana aktualizacja dla Philips Hue Bridge zostanie wdrożona w pierwszym kwartale 2023 r. Standard Matter ma zapewnić łatwiejszą, bezpieczniejszą i bardziej niezawodną współpracę kompatybilnych urządzeń. Dzięki temu inteligentne domy będą naprawdę „smart”. Być może uda się w końcu pozbyć wszelkich ograniczeń zakłócających płynną obsługę automatyki w naszych domach i mieszkaniach. Byłoby to coś niesamowitego!

Czytaj też: Wybieramy robota sprzątającego – listopad 2022

Czy nowy standard Matter przeniesie korzystanie z inteligentnych domów i mieszkań na zupełnie nowy poziom? To całkiem możliwe. Z pewnością przyjdzie nam jednak trochę poczekać na to, by okrzepł w świecie smart home. Efekty jego wdrożenia na szerszą skalę widoczne będą dopiero za kilka lub kilkanaście miesięcy.

Grafika tytułowa: Philips