Peugeot Inception Concept – tak będzie za kilka lat?

Wielkie koncerny motoryzacyjne zaczęły już dość intensywnie przygotowania do pełnej elektryfikacji swoich gam modelowych. Ta operacja musi zostać ukończona do 2035 roku, kiedy to wejdą w życie nowe unijne przepisy nakazujące sprzedaż wyłącznie elektrycznych, nowych samochodów. Peugeot pokazał właśnie Inception Concept – wizualizację tego, jak jego samochody mają wyglądać za kilka lat.

Futuryzm w każdym calu!

Nowa filozofia stylistyczna Peugeota ma być stosowana w przypadku modeli producenta od 2025 roku. Trudno przejść obok niej obojętnie. Demonstracyjny Inception Concept powstał na platformie STLA Large EV od Stellantis. Zakłada ona wykorzystanie silników o dużej mocy i ogniw zapewniających nawet 800 kilometrów zasięgu.

Sylwetka prototypu jest niska i smukła. Producent nazwał ją tzw. „kocią postawą”. Design ma przysłużyć się niesamowitej aerodynamice przyszłych konstrukcji francuskiego koncernu. Ta z kolei ma się przełożyć na niespotykaną dotąd energooszczędność. Na papierze brzmi to ciekawie. Czy jednak uda się takie rozwiązania wdrożyć w przypadku seryjnych samochodów? To okaże się za kilka lat.

Czytaj też: Kolejne subskrypcje w amerykańskich BMW

Być może faktycznie w kolejnych latach samochody Peugeot zaoferują nam niesamowitą stylistykę niczym z filmów science-fiction. Trudno to obecnie oceniać. Miejmy nadzieję, że francuski koncern nas nie zawiedzie i obok designu zadba też o to, by na pokład owych modeli trafiły również najnowsze rozwiązania techniczne.

Grafika tytułowa: Peugeot