Pamięć USB o parametrach dysku

DataTraveler Max USB 3.2 Gen 2 – Kingston rozszerza ofertę pendrive o model z interfejsem USB C z maksymalnym transferem 1 Gb/s.

Pamięci typu pendrive z racji coraz lepszych parametrów (czyli pojemności i transferu) doskonale sprawują się jako nośniki pamięci masowej. Wprawdzie modele o pojemności 4 TB zaprezentowano już ponad dwa lata temu, to były absurdalnie drogie. Dziś już nikogo nie dziwią pendrive-y o pojemnościach 1 TB w przystępnych cenach. Rosną też standardy dotyczące transferu danych. Do najszybszych należą najnowsze produkty Kingstona.

DataTraveler Max to linia pamięci flash z interfejsem USB typu C1, które wykorzystują najnowszy standard USB 3.2 gen. 2. To jeden z najszybszych nośników pamięci USB na rynku i pierwszym produktem tego rodzaju. DataTraveler Max (DT Max) zapewnia rekordowe prędkości odczytu (do 1000 Mb/s) i zapisu (do 900 Mb/s). Duża pojemność i wysoki transfer pozwalają na niezwykle sprawne przenoszenie i przechowywanie dużych plików, takich jak zdjęcia w rozdzielczości HD czy filmy w rozdzielczościach 4/8 K,

Pamięć flash USB DataTraveler Max jest dostępna w wersjach o pojemności od 256 GB do 1 TB. Produkt jest objęty pięcioletnią ograniczoną gwarancją z bezpłatnym wsparciem technicznym.