Owce wchodzą do gry tylnymi drzwiami

Nowa gra, bijąca rekordy popularności w Chinach, trafiła na ekrany smartfonów z zaskakującą szybkością. I to w czasie, gdy giganci gier, tacy jak NetEase Games, czekają miesiącami na zatwierdzenie wydania swoich tytułów.

Dzieje się tak, ponieważ nowa gra, o nazwie Sheep a Sheep, znajduje się w aplikacjach Douyin i Tencent jako mini-program. Użytkownicy mogą grać w grę w aplikacjach.

„WeChat i ByteDance nie wymagają obecnie licencji na gry, aby publikować swoje gry HTML5 na swoich platformach”. Powiedział Rich Bishop, dyrektor generalny AppInChina, która wydaje międzynarodowe oprogramowania w Państwie Środka.

„Ale prawdopodobnie zmieni się to w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ponieważ nasili się egzekwowanie istniejących przepisów” – powiedział.

Gry HTML5 są zbudowane przy użyciu narzędzi do kodowania podobnych do tych używanych w witrynach internetowych. Można je łatwo rozpowszechniać na różnych platformach.

 Wytyczne dotyczące miniprogramów WeChat dla gier online nie zawierają konkretnego wymagania dotyczącego licencji na grę.

Firma zarejestrowała oprogramowanie gry pod koniec lipca tego roku, jak wynika z biznesowej bazy danych Tianyancha. Kilka tygodni później, na początku września, uruchomiono grę o owcach, zgodnie z postami na oficjalnej stronie Weibo. To podobna do Twittera, chińska platforma mediów społecznościowych.

Wzmożona kontrola branży gier przez Pekin oznaczała, że ​​Narodowa Administracja Prasy i Publikacji przestała ostatnio zatwierdzać nowe gry wydawców.

Według AppInChina uzyskanie zgody administracji na licencję na grę jest konieczne w przypadku płatnych gier i gier z zakupami w aplikacji w sklepie Apple China App Store.

W tej chwili nie jest do końca jasne, jakie są zasady w przypadku gier takich jak Sheep a Sheep, które są darmowe i wspierane przez reklamy.

Czytaj także: Sporo nowości w grach z serii Diablo!