Nowy topowy tablet Huawei już w Polsce!

Huawei mimo problemów związanych z brakiem dostępu do usług Google nie ustaje w staraniach o pozyskanie nowych klientów. Koncern z Chin wprowadza właśnie do sprzedaży w Polsce nowy topowy tablet, MatePad Pro 12,6″, który ma zainteresować m.in. profesjonalistów. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu? Sprawdźmy!

fot. Huawei

Bezkompromisowa wydajność – czy wystarczy?

Omawiany tablet został przez producenta wyposażony w ekran OLED Real Colour FullView o przekątnej 12,6 cala i rozdzielczość 2560×1600 pikseli. Warto wspomnieć, że owa matryca jest odświeżana z częstotliwością 120 Hz. Nie zabrakło wsparcia dla stylusa M-Pencil 2. generacji. Sercem urządzenia jest procesor HiSilicon Kirin 9000E wspierany przez 8 GB RAM i 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Całość pracuje pod kontrolą HarmonyOS 3 bez dostępu do GMS.

Na pleckach tabletu mamy dwa obiektywy – 13 Mpix z autofokusem i 8 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym. Wideorozmowy przeprowadzimy za pośrednictwem kamerki do selfie o rozdzielczości 8 Mpix. Huawei postawiło także na obsługę WiFi 6 i GNSS (GPS, Glonass, Galileo, QZSS, BeiDou) oraz osiem głośników i cztery mikrofony. Baterię charakteryzuje pojemność aż 10050 mAh, dzięki czemu mamy uzyskać do 13 godzin nieprzerwanej pracy. Naładujemy ją z mocą 40W w 2 godziny i 10 minut. Mamy też ładowanie zwrotne – ale wyłączne po złączu USB-C.

Czytaj też: Creative Sound Blaster KATANA V2X – soundbar w wersji kompaktowej!

Cenę tabletu MatePad Pro 12,6″ z 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej ustalono na 4299 złotych. Między 28 września a 30 października 2022 roku prowadzona będzie przedsprzedaż urządzenia. W jej ramach w gratisie otrzymamy klawiaturę Huawei Smart Magnetic Keyboard (o wartości 699 złotych) i rysik M-Pencil 2. generacji (o wartości około 400 złotych).

Grafika tytułowa: Huawei