Overwolf wspiera twórców aplikacji w grach

Izraelska firma Overwolf z siedzibą w Tel Awiwie jest kompleksową platformą do tworzenia, udostępniania i zarabiania na aplikacjach w grach komputerowych. Do tej pory zebrała ponad 75 milionów dolarów od inwestorów, w tym tak zacnych jak: Griffin Gaming Partners, Ubisoft, Insight, Marker, Intel Capital, Liberty Technology Venture Capital i Atreides Management.

Mając taki kapitał nie dziwi fakt, że uruchomiła swój fundusz Overwolf Creator Fund o wartości 50 mln USD, aby wspierać prace i projekty twórców aplikacji w grach, autorów modów, a także studia gier, które planują zintegrować mody z nowymi tytułami. Oprócz wsparcia finansowego twórcy, którzy otrzymają dofinansowanie z funduszu, zyskają również dostęp do usług mentorskich, akceleracyjnych i marketingowych.

Firma z Tel Awiwu wcześniej stworzyła fundusz o wartości 7 milionów dolarów we współpracy z Intelem, który zaczął inwestować w przedsięwzięcie w ostatnim kwartale 2018 roku. Dyrektor ds. marketingu firmy, Shahar Sorek, poinformował Sports Business Journal, że do tej pory osiągnął 3,9-krotny zwrot z inwestycji (ROI) w swoim funduszu z Intelem .

Nowo wprowadzony fundusz Overwolf Creator Fund jest w 100% własnością Overwolf i początkowo finansowany będzie z ostatniej rundy finansowania serii C o wartości 52,5 miliona dolarów, która nie została jeszcze wdrożona. Według firmy, Creator Fund ma być ofertowany i dystrybuowany przez długi czas.

Fundusz oferuje studiom gier strategiczne inwestycje w zamian za kapitał. W ramach każdej inwestycji studia uzyskują również wczesny dostęp do CurseForge Core firmy, co umożliwi im bezpieczną i bezproblemową integrację modów z nowymi grami oraz dodanie nowego strumienia przychodów dla twórców i studia.

Inwestycje funduszu w twórców gier są oparte na dotacjach i monetyzowane w modelu udziału w przychodach. Twórcy nie będą obciążani opłatami za usługi Overwolf i zarabiają na swoich aplikacjach, wyświetlając reklamy w aplikacji lub zezwalając na subskrypcje. Z monetyzacji aplikacji twórcy uzyskują 70% przychodów z reklam, a Overwolf 30%, podczas gdy w przypadku modów twórcy otrzymują 50%, Overwolf 25%, a twórca gry 25%.