Oto potężny aparat dla serii Galaxy S23!

Jeszcze całkiem niedawno wydawało się, że wyścig między producentami na ilość megapikseli w aparatach smartfonów mocno wyhamował. Jak się okazuje – to nieprawda. Udowadnia nam to Samsung, który zamierza na pokładzie przyszłorocznych flagowców zaoferować nam naprawdę potężny moduł.

ISOCELL HP3 to nowoczesna, potężna matryca!

ISOCELL HP3 ma zastąpić w smartfonach Samsunga matrycę ISOCELL HP1. Nowy moduł będzie charakteryzowała potężna rozdzielczość 200 MP. Oczywiście będzie konieczne obsługiwanie go za pośrednictwem naprawdę mocnego procesora. Koncern z Korei musi wziąć to pod uwagę podczas projektowania flagowego układu Exynos na rok 2023. Co ciekawe – już obecnie stosowane przez Samsunga moduły foto gwarantują wysoką jakość wykonywanych zdjęć. Aż strach pomyśleć co będzie, gdy na pokład flagowców trafi ISOCELL HP3.

Szczegółowa specyfikacja nowego modułu nie została jeszcze ujawniona. Podobno jednak prace nad nim już ukończono i obecnie koreański gigant poszukuje podwykonawców mających odpowiadać za jego produkcję. W tym miejscu warto zaznaczyć, że większą część produkcji weźmie na siebie dział komponentów Samsunga. Zewnętrzni producenci natomiast zajmą się realizacją pozostałej części ogólnego zapotrzebowania. Oczywiście Samsung będzie z pewnością rozpatrywał oferty najbardziej atrakcyjne pod względem finansowym.

Czytaj też: Samsung Galaxy Z Fold 4 na pierwszych renderach!

Oczywiście gdy tylko w przyszłym roku nowy aparat zadebiutuje na pokładzie flagowych Samsungów – intensywnie go dla Was przetestujemy. Mam nadzieję, że Koreańczycy zaserwują nam nie tylko cyferki, ale poważną poprawę jakości zarówno wykonywanych zdjęć, jak i nagrywanych wideo. To konieczne, by modele z rodziny Galaxy S23 zyskały tytuł najlepszych foto-smartfonów.

Grafika tytułowa: Taan Huyn / Unsplash