Oto kolejna część serii Assasin’s Creed!

Assasin’s Creed to jedna z najważniejszych serii gier w portfolio Ubisoft, która regularnie przynosi studiu ogromne zyski. Dowiedzieliśmy się właśnie, że powstaje kolejna część przygód asasynów, która ma szanse na rynkowy debiut jeszcze w tym roku. Co wiadomo na jej temat? W jakich realiach zostanie osadzona? Sprawdźmy!

Assasin’s Creed Rift to kolejna część sagi o… Wikingach!

Ubisoft już jakiś czas temu zapowiadał wydanie dodatku do niezwykle popularnej gry Assasin’s Creed Valhalla. Jak się okazuje, owo DLC będzie osobną grą sprzedawaną pod nazwą Assasin’s Creed Rift. Akcja zostanie więc ponownie osadzona w realiach wczesnego średniowiecza. Bohaterem gry będzie natomiast znany Z Valhalli Basim. To świetna decyzja Ubisoftu!

Z jednej strony bowiem otrzymujemy dodatkową zawartość, a z drugiej znanego nam bohatera, z którym wielu fanów gry sympatyzuje. Podobno Rift ma być odsłoną serii, w której będzie więcej skradania się, niż walk. Ma być to też o wiele krótsza gra niż chociażby Valhalla. Mam nadzieję, że Ubisoft maksymalnie ją dopracuje tak, by sprawiła fanom serii mnóstwo radości.

Czytaj też: Call of Duty jednak dla PlayStation? Microsoft uspokaja!

Póki co nie wiadomo, kiedy dokładnie zadebiutuje na rynku omawiana gra. Mam nadzieję, że już wkrótce pojawią się przecieki zdradzające nam więcej informacji na jej temat (odnośnie do fabuły czy mechaniki rozgrywki). Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać!

Grafika tytułowa: Ubisoft