Organizacja esportowa Davida Beckhama z żeńskim CS’em

Świat gier komputerowych i esportu zawsze był przestrzenią, w której dominowali mężczyźni. W ostatnich latach wiele kobiet zaczęło interesować się grami i zaczęło tworzyć swoje drużyny, w tym również w grę Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO).

Żeńska scena CS:GO jest relatywnie nowa. Ale w ciągu kilku ostatnich lat zyskała na znaczeniu i zaczęła przyciągać coraz więcej uwagi. Pierwszy w Polsce międzynarodowy turniej żeńskich drużyn CS’a pod nazwa PanEuropean Tournament zorganizowała ekipa Cybersportu w 2009 roku. Od tamtej pory, liczba kobiecych turniejów CS:GO na całym świecie zaczyna rosnąć.

GUILD, organizacja esportowa należąca do legendarnego piłkarza Davida Beckhama, przy okazji nowego sezonu ESL Impact League zainwestowała w kobiecą drużynę Counter-Strike’a.

Organizacja w przeszłości obecna była już w żeńskich rozgrywkach, ale na scenie VALORANTA. Teraz po raz pierwszy w swojej historii formacja ta zainwestowała w CS:GO, angażując zespół znany dotychczas jako OUTCASTS.

W zespole znalazły się: Thea „⁠pullox⁠” Evensen oraz Marita „⁠Minnie⁠” Siljan Sørensen. Do niedawna związane z Ninjas in Pyjamas. Poza nimi zespół tworzą także pochodząca z Norwegii Kaia „⁠KiKi⁠” Holmen i Anna „⁠Ann4⁠” Laurinoviča z Łotwy. Skład uzupełnia debiutantka ze Szwecji Linnea „Nea” Claesson .

„Naszym celem jest rywalizacja na najwyższym poziomie w Counter-Strike’u, a GUILD jest idealnym miejscem, by to osiągnąć. Wraz z jednymi z najlepszych obiektów, wysoko wykwalifikowanym sztabem i najnowocześniejszą siedzibą GUILD daje nam szansę na naukę i rozwój” – mówi w oświadczeniu KiKi, kapitanka drużyny.

Oficjalny debiut w nowych barwach nastąpi już dziś przy okazji inauguracyjnej kolejki ESL Impact League Season 3. Zawodniczki GUILD zmierzą się z przedstawicielkami Europy Wschodniej, Angels.

Czytaj także: Kobiecy turniej CS:GO ESL Impact Katowice 2023 zakończony!