OPPO idzie w ślady OnePlusa i Samsunga!

OPPO to jeden z najważniejszych producentów smartfonów obecnych na polskim rynku. Koncern z Chin chce zapewnić użytkownikom swoich produktów jak najlepsze wrażenia płynące z obcowania z systemem Android. Dlatego też wprowadza nową politykę związaną z aktualizacjami smartfonów i tabletów pracujących pod kontrolą oprogramowania Google.

fot. OPPO

Zmiany w OPPO – chodzi o oprogramowanie!

ColorOS 13 to najnowsza nakładka OPPO oparta na systemie Android 13 zaprojektowana z myślą o prostocie użytkowania, dzięki obecności nowego Akwamorficznego Designu, inspirowanego wodą. ColorOS 13 został wyposażony w szereg inteligentnych funkcji, takich jak Smart AOD (Always On Display), Multi-Screen Connect oraz Home Screen Management, które zapewniają użytkownikom duży komfort podczas jego korzystania.

OPPO zapowiedziało również, że aktualizacja smartfonów do ColorOS 13 z Androidem 13 będzie najszybciej udostępnioną wersją w historii autorskiego oprogramowania. Chiński koncern najwyraźniej chce być konkurencyjny wobec Samsunga, który to „z kopyta” wystartował w tym roku z wdrożeniem najnowszej wersji oprogramowania Google dla urządzeń mobilnych. Warto wspomnieć, że już 33 modele smartfonów OPPO pracują pod kontrolą najnowszej wersji ColorOS.

Co ważne – koncern zamierza od 2023 roku wprowadzić nową politykę aktualizacji. W przypadku wybranych modeli zapewni cztery główne aktualizacje Androida z pięcioletnimi poprawkami bezpieczeństwa. Możemy spodziewać się, że chodzi tu o topowe urządzenia z serii Find. Mam jednak nadzieję, że także seria OPPO Reno zaoferuje wydłużony okres wsparcia – przynajmniej do trzech dużych aktualizacji. Nowa polityka zacznie obowiązywać od 2023 roku.

Czytaj też: Motorola ThinkPhone pozuje na renderach!

Cieszy fakt, że producenci smartfonów oferują nam coraz dłuższy okres wsparcia dla swoich produktów. Myślę, że nadchodzącym roku presja pod tym względem będzie na rynku tak odczuwalna, że podobne deklaracje złożą także takie koncerny, jak Motorola czy Xiaomi. Czekamy z niecierpliwością!

Grafika tytułowa: OPPO