Opera wkrótce ze wsparciem AI!

Opera to jedna z ciekawszych przeglądarek internetowych dostępnych na rynku. Choć lata świetności dawno ma już za sobą, nadal jest bardzo popularna wśród użytkowników komputerów i urządzeń mobilnych. Jak się okazuje, wkrótce zaoferuje funkcje mocno wykorzystujące sztuczną inteligencję.

fot. Opera

Sztuczna inteligencja w kolejnej przeglądarce!

Opera otrzymuje właśnie dwa nowe przyciski. Pierwszy z nich ma posłużyć do błyskawicznego wywołania niezwykle popularnej usługi – ChatGPT. Drugi natomiast odpowiada za nową funkcję ChatSonic. To nic innego, jak funkcja tworzenia obrazów poprzez sztuczną inteligencję – analogiczna do Bing Image Creator.

Poza tym Opera zaserwuje nam także zestaw funkcji AI Prompts. Obejmą one m.in. możliwość stworzenia tweeta z zaznaczonego tekstu czy streszczenia zawartości tekstowej wyświetlanej na przeglądanej obecnie stronie. Twórcy Opery zarzekają się, że to nie jedyne rozwiązania powiązane z AI, jakie trafią do przeglądarki.

Czytaj też: VOD z reklamami i dobre wyniki? Disney+!

W ostatnich miesiącach rewolucja związana ze sztuczną inteligencją dzieje się na naszych oczach. AI implementowana jest w coraz większej ilości aplikacji i usług. To pokłosie sukcesu, jaki na rynku odniósł ChatGPT. Oby jednak kiedyś sztuczna inteligencja nie zwróciła się przeciwko nam!

Grafika tytułowa: Panos Sakalakis / Unsplash