One UI 4.1 – co przynosi aktualizacja interfejsu od Samsunga?

Samsung w ubiegłym tygodniu zaprezentował nam swoje flagowce z rodziny Galaxy S22 i Galaxy Tab S8. To bez dwóch zdań świetne urządzenia, które będą stanowiły o sile koreańskiego koncernu w segmencie urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Jak się jednak okazuje, wraz z nowymi urządzeniami zadebiutowała nakładka One UI w wersji 4.1. Jakie zmiany w stosunku do poprzedniej wersji nam przynosi?

fot. Samsung

One UI 4.1 to drobne, ale przydatne zmiany!

Zazwyczaj Samsung najważniejsze nowości w przypadku swojego systemu lansuje nam wraz z dużą aktualizacją Androida. Tak było w przypadku udostępniania każdej dużej wersji One UI. W kolejnych miesiącach są natomiast udostępniane pomniejsze łatki, jak One UI 3.1 po premierze serii Galaxy S21 czy One UI 3.5 przy okazji prezentacji składanych Samsungów w sierpniu ubiegłego roku.

W najbliższych miesiącach na pokład naszych wspieranych Samsungów trafi One UI 4.1. Aktualizacja nakładki przyniesie nam kilka drobnych, ale całkiem przydatnych nowości. Wystarczy wspomnieć o możliwości korzystania ze wszystkich tylnych obiektywów aparatu w trybie Pro czy możliwości korzystania z ultraszerokokątnego obiektywu i trybu nocnego w aplikacjach takich jak Instagram i Snapchat. Ciekawie zapowiada się możliwość dostosowania ilości wirtualnej pamięci RAM, którą będzie wykorzystywał nasz telefon.

Czytaj też: Wielkie hity na premierę HBO Max w Polsce!

W tej chwili pozostaje nam czekać na udostępnienie One UI dla kolejnych urządzeń Samsunga. Myślę, że to kwestia 2-3 miesięcy, by wszystkie najpopularniejsze, wspierane Samsungi otrzymały stosowną aktualizację oprogramowania.

Grafika tytułowa: Samsung