One UI 4.1.1 potwierdzone! Nie spodziewajmy się rewolucji!

Samsung zdobył serca fanów urządzeń Galaxy swoją nakładką systemową One UI. Trudno się temu jednak dziwić – koncern z Korei postawił w jej przypadku na przejrzyste wzornictwo oraz bardzo intuicyjną obsługę. Jak co roku, mała jej aktualizacja zostanie wprowadzona wraz premierą składanych smartfonów Samsunga. Może się jednak okazać, że w tym roku przyniesie ona zaledwie… kosmetyczne nowości.

Duże zmiany dopiero w One UI 5?

Samsung co roku podnosił w wakacje wersję One UI o „0.5” (przykładem może być tutaj One UI 2.5). W ubiegłym roku odszedł jednak od tej zasady oferując nam w wakacje One UI 3.1.1 z kosmetycznymi wręcz ulepszeniami. Jak się okazuje – w tym roku wspomniana kwestia może wyglądać podobnie. Za kilka tygodniu wraz z nowymi Samsungami zadebiutuje nakładka systemowa w wersji 4.1.1. Póki co jednak nie wiemy na jakie usprawnienia Koreańczycy zdecydują się w jej przypadku.

Informacje w tej kwestii powinny pojawić się w sieci w przeciągu kilkunastu najbliższych dni. Można się jednak spodziewać, że wprowadzone zostaną pewne udogodnienia związane z obsługą smartfonów z elastycznymi ekranami. Samsung przykłada bowiem do tej kwestii sporo uwagi ze względu na szerokie wsparcie ze strony użytkowników. Chętnie wyrażają oni na forach giganta opinie związane z tym, czego w linii Galaxy Z najbardziej im brakuje.

Czytaj też: Samsung Galaxy Tab S8 Ultra – więcej niż tablet!

Duze zmiany może natomiast przynieść One UI 5, który zostanie udostępniony wraz z aktualizacją do Androida 13 dla wielu urządzeń Samsung Galaxy. Koncern z Korei często oprócz google’owskich funkcji stawia także w przypadku nowych wersji oprogramowania na odczuwalne udoskonalenia w „dużych” wersjach nakładki. Z pewnością i tym razem nas nie zawiedzie!