Ogromne pieniądze Fortnite’a dla Ukrainy!

Epic Games przekaże cały dochód z pierwszych dwóch tygodni nowego sezonu Fortnite’a na działania humanitarne związane z Ukrainą.

Akcja potrwa od dzisiaj, 20 marca do 3 kwietnia i obejmie wszystkie zakupy w grze, co oznacza zakupione subskrypcje, przepustki do bitew z prezentami i niektóre pakiety kosmetyczne.  Będzie również obejmować zakupy detaliczne kart podarunkowych, o ile zostaną one zrealizowane w ciągu dwóch tygodni.

Do akcji dołącza się Microsoft, który w tym czasie również przekaże swoje wpływy z gry, aby zwiększyć pomoc dla Ukrainy.

Fundusze zostaną przekazane kilku różnym organizacjom, do których w pierwszej kolejności należą: Direct Relief, Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci i Światowy Program Żywnościowy. Lista organizacji będzie się wydłużać a Epic będzie o niej informował na bieżąco.

Producent i wydawca gry nie będzie czekał na wpływ rzeczywistych środków od platform i partnerów płatniczych, przekaże środki organizacjom humanitarnym w miarę odbierania zgłoszeń o transakcjach.

Według ostrożnych szacunków zarobki Epic na Fortnite wynoszą rocznie około 2,5 miliarda dolarów! Proste działanie matematyczne wskazuje, że kwota jak trafi na pomoc Ukraińcom przewyższy znacznie działania innych inicjatyw branży gier.

Czytaj także: Ukraiński respawn. Reakcja świata gier na agresję Rosji