Karty graficzne będą tańsze? NVIDIA robi co może…

Kryzys na rynku kart graficznych nie ustępuje. Osoby, które chcą wymienić „grafikę” w swoim pececie od miesięcy czekają na spadki cen i poprawienie dostępności układów na rynku. Producenci natomiast dwoją się i troją by sprostać zapotrzebowaniu rynku. Jak się okazuje, być może wkrótce w tej kwestii nadejdą lepsze czasy. NVIDIA ma plan, który może być korzystny nie tylko dla koncernu, ale i dla graczy!

fot. Christian Wiediger / Unsplash

NVIDIA zmienia politykę by karty graficzne potaniały!

NVIDIA dwoi się i troi by obniżyć ceny swoich produktów w wolnej sprzedaży. W ostatnich kilkunastu tygodniach obserwowaliśmy horrendalne podwyżki cen kart graficznych. Wynikały one z opóźnień w dostarczaniu przez podwykonawców koncernu układów graficznych dla owych kart. Kłopoty w tej kwestii notował m.in. Samsung. Wskutek tego „Zieloni” podpisali umowę z TSMC, które będzie produkować GPU do kolejnej generacji układów NVIDIA.

Dzięki wyżej wspomnianej współpracy NVIDIA zrealizuje przyszłe dostawy dla swoich partnerów w cenach niższych od 8% do 12%. Dodatkowo ostatnie trzy miesiące przynoszą nam już odczuwalne obniżki cen kart graficznych w rozmaitych sklepach. Jest więc nadzieja na to, że być może małymi krokami, na przełomie 2022 i 2023 roku będziemy mogli kupić „grafiki” już za dużo bardziej akceptowalne pieniądze.

Czytaj też: TOP 5 – kamery internetowe do 200 złotych

Sytuacja na rynku kart graficznych sprawiła, że wiele osób od miesięcy wstrzymuje się z zakupem owych podzespołów. Nikt nie lubi bowiem przepłacać, prawda? Sam korzystam z trzyletniej karty, z której wymianą czekam aż nadejdą lepsze czasy. Oby to oczekiwanie nie trwało zbyt długo!

Grafika tytułowa: Sumeet Singh / Unsplash