Odświeżą pasek zadań w Windows 11! Tylko po co?

Windows 11 to system, któremu niedługo stuknie rok. Mimo, że jest z nami już dość długo, to nie zdążył do siebie przekonać jeszcze wielu osób korzystających z poprzednika – Windowsa 10. Microsoft natomiast, zamiast znaleźć sposób na to, by przekonać nas do przesiadki, kombinuje z przeprojektowywaniem interfejsu systemu. Tylko po – skoro ten jest naprawdę świetny?

Nowa sekcja wyszukiwania w Windows 11?

Microsoft kontynuuje festiwal dziwnych pomysłów związanych z systemem Windows 11. Co prawda do systemu w najbliższym czasie trafi kilka naprawdę fajnych funkcji (jak możliwość uruchamiania aplikacji Androida czy przeprojektowany Menedżer zadań), jednak koncern z Redmond zabiera się również za kilka totalnie nieprzemyślanych zmian – żeby użytkownikom „jedenastki” nie żyło się zbyt kolorowo.

Najprawdopodobniej w Windows 11 doczekamy się w najbliższym czasie zmian w pasku zadań. Microsoft chce wprowadzić w jego przypadku sekcję wyszukiwania w trzech wariantach – z ikoną, wąskim polem i szerokim polem wyszukiwarki. Zastanawiam się tylko po co nam ta zmiana? Czyżby koncern z Redmond uznał, że obecnie serwowana nam sekcja wyszukiwania była mało intuicyjna w obsłudze?

Czytaj też: Android 13 na ostatniej prostej!

No cóż – niektóre decyzje Microsoftu są bardzo niezrozumiałe. Miejmy nadzieję, że koncern z Redmond wie co robi i że nowa sekcja wyszukiwania nie będzie zbędnym dodatkiem psującym odbiór Windowsa 11. Ten system potrzebuje zdecydowanie mądrych decyzji by przekonać do siebie kolejnych użytkowników.