Android 13 na ostatniej prostej!

Android 13 to tegoroczna odsłona systemu od Google dedykowanego urządzeniom mobilnym. Choć pierwsze informacje na jej temat poznaliśmy już kilka miesięcy temu, to tak naprawdę dopiero teraz trwa ostateczne dopracowywanie jego poszczególnych aspektów. Do premiery pozostało niewiele czasu, a sam system wchodzi w fazę oznaczoną jako Release Candidate. To niemal ostateczna wersja systemu, z której pozostało już wyłapać pojedyncze błędy!

Co nowego w Androidzie 13?

Na jakie usprawnienia postawi Google w przypadku Androida 13? Nie będą rewolucyjne, lecz koncern z Mountain View zakłada, że poprawią nasze odczucia podczas korzystania ze smartfonów. Standardowo amerykanie postawią na lepsze zarządzanie pamięcią czy też poprawki w kwestii bezpieczeństwa i ochrony prywatności.

Ucieszą się gracze. Android 13 ma bowiem oferować funkcję szybszego ładowania gier poprzez chwilowe zwiększenie wydajności procesora. Ponadto możliwe będzie przełączanie profili użytkownika z poziomu ekranu blokady (gratka dla właścicieli tabletów). Ciekawostką ma być natomiast możliwość regulacji natężenia światła w funkcji latarki.

Pierwsze smartfony otrzymają Androida 13 już we wrześniu. Będą to głównie Pixele od Google oraz niektóre modele zewnętrznych producentów. Sprzęt mainstreamowych marek – takich jak Xiaomi czy Samsung – otrzyma Androida 13 zapewne na przełomie 2022 i 2023 roku (flagowce) oraz w kolejnych miesiącach przyszłego roku.

Czytaj też: Jednak nie Google! Microsoft wprowadzi reklamy na Netflix!

Miejmy nadzieję, że wdrożenie nowej wersji oprogramowania przebiegnie dość sprawnie. To największy problem producentów smartfonów z Androidem. Niektóre urządzenia do dziś nie otrzymały Androida 12, choć kolejna wersja systemu jest już o krok od premiery!