NVIDIA z problemami? Produkcja GeForce RTX 3090 Ti wstrzymana!

Rynek kart graficznych dedykowanych popularnym pecetom od dłuższego czasu pogrążony jest w głębokim kryzysie. Układy, które jakiś czas temu dostępne były w akceptowalnych cenach dziś potrafią kosztować kilka tysięcy złotych. Producenci starają się jak mogą by zwiększyć produkcję i zaspokoić popyt na GPU wśród potencjalnych nabywców. Na pewne problemy napotkała właśnie NVIDIA, która wstrzymuje się z produkcją swojej najnowszej karty graficznej!

fot. Nvidia

Czekasz na GeForce RTX 3090 Ti? Złe wieści!

Według nieoficjalnych informacji, premiera układu miała odbyć się już 27 stycznia bieżącego roku. Ta data jednak nie została potwierdzona przez producenta w trakcie targów CES. Już to mogło być dla fanów sygnałem, że z nowym układem coś jest nie tak. Jak się okazuje, karta ma mieć pewne problemy z BIOS-em, a także w kwestii sprzętowej. Miejmy nadzieję, że producent bardzo szybko upora się z przeciwnościami.

Czytaj też: Oto Huawei MateBook D 14 SE! Dobry laptop w rozsądnej cenie?

GeForce RTX 3090 Ti to najpotężniejsza w historii karta graficzna powstała z myślą o konsumentach. Ma zaoferować graczom 10752 rdzeni CUDA, 336 Tensor oraz 84 jednostki ray tracingu. Za odpowiednia moc obliczeniową układu odpowiadają 24 GB pamięci wideo. Bazą dla karty jest natomiast procesor graficzny Ampere GA102. Jak więc możecie się spodziewać, nowy flagowy GeForce będzie nie tylko diabelnie mocny, ale jednocześnie horrendalnie drogi.

Jestem ciekaw jakie ceny karta będzie osiągała na polskim rynku. Mam nadzieję, że już wkrótce dotrą do nas bardzo pozytywne informacje wskazujące na to, że NVIDIA poradziła sobie z przeciwnościami. Dajcie znać w komentarzach, czy czekacie na kartę GeForce RTX 3090 Ti.

Grafika tytułowa: Nvidia