Nowy Xbox już wkrótce!

Microsoft ze swoimi konsolami Xbox rozbił bank. Użytkownicy kupują je bardzo chętnie nie tylko ze względu na rozsądną dostępność oraz nieprzesadzone ceny, ale i kierowani chęcią skorzystania z oferty Amerykanów serwowanej w ramach Xbox Game Pass. Jak się okazuje, już wkrótce może zadebiutować nowe urządzenie należące do tej popularnej rodziny.

Kieszonkowa konsola nadchodzi!

Nadejście nowej konsoli zdradził nam na swoim Twitterze Phil Spencer – szef dywizji Xbox w Microsofcie. Umieścił bowiem w serwisie zdjęcie swojego regału, na którym dopatrzyć się możemy (na najwyższej półce) niewielkiej konsolki nieco większej od pilota do telewizora. Najpewniej jest to konsola o kodowej nazwie Xbox Keystone. Co wiemy o niej na podstawie dotychczasowych przecieków?

Koncern z Redmond już jakiś czas temu wspominał o chęci wydania konsolki wpinanej do portu HDMI telewizora, umożliwiającej graczom korzystanie z cloud gamingu praktycznie w każdej sytuacji. Takim urządzeniem ma być rzekomo Xbox Keystone. Za pośrednictwem tej niewielkiej konsolki uruchomimy w chmurze całą bibliotekę Xbox Game Pass oraz aplikacje znane z „dużych” Xboxów. Połączymy z nią także pada. Jeśli wierzyć doniesieniom, nowość ma kosztować zaledwie 99 USD.

Czytaj też: Kosmiczne zyski Xbox Game Pass!

Kiedy możemy spodziewać się premiery? Koncern z Redmond jeszcze jej nie zapowiedział. Jest jednak całkiem możliwe, że urządzenie pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Mogłoby wtedy całkiem nieźle nakręcić wyniki sprzedaży amerykańskiego koncernu w gorącym okresie przedświątecznym.

Grafika tytułowa: Jose luis / Unsplash