Kosmiczne zyski Xbox Game Pass!

Wprowadzenie przez Microsoft abonamentu Xbox Game Pass okazało się strzałem w dziesiątkę. Koncern z Redmond udostępniając graczom – zarówno pecetowym, jak i konsolowym, gry komputerowe w ramach comiesięcznej subskrypcji – zdobył ich serca i portfele. Jak się okazuje, usługa przynosi Amerykanom kosmiczne zyski!

Abonamenty dla graczy to przyszłość?

Atutem abonamentu Xbox Game Pass jest model przyjęty w jego przypadku przez koncern z Redmond. Microsoft bowiem rotuje produkcjami dostępnymi za konkretną, miesięczną opłatą w sposób podobny do tego, jak ofertę zmieniają popularne serwisy streamingowe. W każdym kolejnym miesiącu pewne produkcje są usuwane z abonamentu i zastępowane są innymi, nierzadko hitowymi. Dzięki temu subskrybenci nie mają szans na to by znudzić się ofertą Amerykanów.

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że w ubiegłym roku marka Xbox zarobiła dla Microsoftu astronomiczną kwotę 16,28 miliarda dolarów. Co ciekawe, aż 2,9 miliarda dolarów spośród tej kwoty (18% przychodów producenta konsol) stanowią wpływy z tytułu opłacania przez graczy Xbox Game Pass. Ta kwota imponuje prawda? Popularność usługi nieustannie rośnie, więc Microsoft będzie z pewnością poprawiał ten wynik.

Czytaj też: PGA 2022 – byliśmy tam! Podsumowanie targów

Dajcie koniecznie znać, czy korzystacie na co dzień z subskrypcji Xbox Game Pass. A może koncern z Redmond trafił w wasze gusta rozwiązaniem jakim jest możliwość wygodnego grania w chmurze także na słabszych komputerach?