Nowy Major CS:GO już w maju

Firma PGL po zorganizowaniu udanego Majora w 2021 roku, ponownie przeprowadzi duży turniej.  

Najbliższy Major CS:GO odbędzie się w dniach 9-22 maja w belgijskiej Antwerpii. Firma PGL, która ponownie została organizatorem najważniejszego wydarzenia na scenie CS:GO zapewnia, że na miejscu zgromadzi liczną publikę. Turniej ma zostać rozegrany w obiekcie Antwerps Sportpaleis, mogącym pomieścić 18.000 widzów.  

Ponowny wybór PGL jako organizatora najważniejszego turnieju CS:GO nie jest zaskoczeniem. Pomimo drobnych niedociągnięć  technicznych, szwedzka impreza stała się najchętniej oglądanymi zawodami Counter-Strike’a w historii. Finał pomiędzy Natus Vincere i G2 oglądało przeszło 2.750.000 widzów.

W tym roku Valve podjęło decyzję o zmniejszeniu puli nagród. Podczas PGL Stockholm 2021 uczestniczy walczyli o dwa miliony dolarów. Rekordowa suma była spowodowana długą przerwą w organizowaniu Majorów, lecz fani Counter-Strike’a liczyli, że zostanie na tym poziomie. Twórcy gry zadecydowali jednak o powrocie do poprzedniego stanu rzeczy. Dwa Majory w roku oznaczają wyłącznie milion w puli.

Więcej informacji dotyczących samego Majora, jak i całego cyklu kwalifikacyjnego, ma pojawić się w niedalekiej przyszłości. Do sieci trafiły już pierwsze przecieki mówiące o rzekomym połączeniu  niektórych regionów np. Europy i CIS (Wspólnoty Niepodległych Państw). Drużyny z tych obszarów geograficznych będą wspólnie rywalizować o większą pulę miejsc na Majorze.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/michu-w-mad-lions-113313