Nowy hit Nintendo

Japoński gigant gier Nintendo poinformował, że jego nowy tytuł Splatoon 3 pobił rekord sprzedaży w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Firma podała, że ​​sprzedaż w Japonii przekroczyła 3,45 miliona sztuk. Jest to krajowy rekord dla dowolnego oprogramowania Nintendo Switch w ciągu pierwszych trzech dni sprzedaży.

Wydana 9 września strzelanka z perspektywy trzeciej osoby, była jednym z długo oczekiwanych tytułów w ofercie Nintendo w tym roku.

Sukces złagodził obawy o spowolnienie w branży po wywołanym pandemią boomie, w którym ludzie spędzali więcej czasu w domu, grając w gry. Inwestorzy obawiają się również wpływu potencjalnej recesji na rynek gier wideo. Giganci gier Nintendo, Microsoft i Sony odnotowali rozczarowujące wyniki w drugim kwartale.

nazwał Splatoon 3 „kultowym hitem” w Japonii i powiedział, że ostatnie spowolnienie na rynku gier było spowodowane brakiem głównych tytułów.

„Nie jestem zwolennikiem teorii, że recesja naprawdę uderza w branżę gier wideo. Myślę, że to było spowodowane posuchą hitów”. Powiedział Serkan Toto, dyrektor generalny firmy konsultingowej Kantan Games, w rozmowie z CNBC „Street Signs Asia”.

„Ludzie są przyciągani do tego rodzaju przebojów bez względu na to, czy na horyzoncie jest recesja, czy nie” – dodał.

Branża gier wciąż boryka się z wieloma problemami, w tym problemami z łańcuchem dostaw.

O 5% poszły w górę akcje Nintendo na tokijskiej giełdzie po opublikowaniu wyników sprzedaży gry w Japonii.

Czytaj także: Konkurencja nie chce być jak Sony! Czas na Nintendo!