Nowy Citroën C3 Aircross robi wrażenie!

Radykalnie zmieniając podejście do rynku kompaktowych SUV-ów, marka Citroën całkowicie odświeżyła swój model C3 Aircross. W swojej europejskiej wersji, nowy model dzieli platformę Smart Car z najnowszym C3, dzięki czemu będzie oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie. Do innych wspólnych cech obu modeli należą nowa identyfikacja wizualna marki i ten sam język formalny, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. To prawdziwy SUV, solidny, muskularny, oferujący poczucie bezpieczeństwa i komfort np. przy wsiadaniu do samochodu, a także wyrazistą, muskularną i nowoczesną stylistykę.

Sylwetka i wymiary nowego C3 Aircross zmieniły się wraz z jego nowym pozycjonowaniem. Wersja 5-miejscowa, o długości 4,39 m, zapewnia największą w swoim segmencie przestrzeń w drugim rzędzie. Dodatkowo, marka Citroën oferuje także zupełnie nową, 7-miejscową wersję, nowość w tym segmencie: zaprojektowana przy zachowaniu tych samych proporcji, oferuje niezrównaną wszechstronność użytkowania, pozostając jednocześnie kompaktowym i wyjątkowo zwrotnym samochodem.

fot. Citroën

Przestronny i dobrze wyposażony, nowy C3 Aircross zapewnia komfortową codzienną jazdę, zarówno w mieście, jak i na dłuższych dystansach. Marka Citroën zawsze stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów w zakresie komfortu, przestronności i praktyczności. Dlatego też w nowym C3 Aircross zastosowano system C-Zen-Lounge® z wyświetlaczem head-up i kompaktową kierownicą, a także nowe fotele Citroën Advanced Comfort® zaprojektowane z myślą o optymalnym podparciu kręgosłupa. Samochód oferuje pasażerom doskonały komfort dzięki zastosowaniu zawieszenia Citroën Advanced Comfort® z podwójnymi, progresywnymi hydraulicznymi ogranicznikami – po raz pierwszy i we wszystkich wersjach. Dla zapewnienia większego spokoju ducha, C3 Aircross oferuje wszystkie systemy wspomagania kierowcy, jakich można oczekiwać w tym segmencie, wraz z systemem informacyjno-rozrywkowym najnowszej generacji wyposażonym w ekran dotykowy o przekątnej 10,25 cala.

Oprócz silnika benzynowego, nowy C3 Aircross będzie oferował dwie wersje zelektryfikowane: z technologią hybrydową 48 V o mocy 136 KM oraz wersję w pełni elektryczną. Dzięki zasięgowi wynoszącemu ponad 300 km (homologacja w toku) wersja elektryczna znacznie ułatwia codzienne życie: samochód można naładować od 20% do 80% w zaledwie 26 minut, a podczas wyjazdów skorzystać z aplikacji ë-ROUTES – planera podróży, który dostosowuje się do zmian na drodze w czasie rzeczywistym. Wersja o zasięgu ponad 400 km będzie dostępna w 2025 roku.

Nowy model będzie produkowany w Europie w fabryce w Trnavie. Przystępna cena nowego Citroëna C3 Aircross sprawia, że mobilność elektryczna i zelektryfikowana są teraz dostępne dla wszystkich w cenie zaczynającej się od 120 800 zł dla wersji elektrycznej lub w cenie od 112 300 zł dla wersji Hybrid 136 KM. Nowy model w tradycyjnej wersji benzynowej jest dostępny już od 82 800 zł.

Czytaj też: Citroën C5 Aircross Hybrid – rodzinny SUV który, łączy wydajność z komfortem

Grafika tytułowa: Citroën