Nowości Acer dla sektora edukacji

Acer zaprezentował dzisiaj nowe komputery zaprojektowane z myślą o uczniach i sektorze edukacji. Mowa o sprzęcie o umiarkowanych specyfikacjach, jednak dostępnym w dość umiarkowanych cenach. Co warto wiedzieć o nowościach? Sprawdźmy!

Chromebooki Acer – prostota i bezpieczeństwo!

Chromebooki, czyli komputery pracujące pod kontrolą Chrome OS to urządzenia bardzo proste w obsłudze, ale jednocześnie oferujące dostęp do wszelkich rozwiązań mogących okazać się przydatnymi dla uczniów. Acer jest jednym z wiodących dostawców takiego sprzętu. Na rynek trafiają właśnie cztery nowe propozycje z systemem od Google.

fot. Acer

Acer Chromebook Vero 712

Wydajny i przyjazny dla środowiska Acer Chromebook Vero 712 (CV872/T) ma procesor Intel® Core™ 12. generacji, dzięki któremu uczniowie mogą szybciej działać na swoich Chromebookach. Wysoka wydajność umożliwi nawet kodowanie lub edycję wideo. Z kolei zwiększający produktywność, 12-calowy wyświetlacz HD+ IPS ma wyższy współczynnik proporcji 3:2, który zapewnia o 18% więcej miejsca w pionie co oznacza więcej tekstu, map i zdjęć, które można zobaczyć bez przewijania.

Co ważne, wyświetlacz Chromebooka, posiadający certyfikat TÜV Rheinland Eyesafe® (Hardware Solution), redukuje również szkodliwe niebieskie światło, zapewniając użytkownikom żywe kolory podczas oglądania obrazu z urządzenia. Natomiast ze względu na zastosowanie materiałów pochodzących z recyklingu, ekologicznego opakowania oraz energooszczędnej konstrukcji, Acer Chromebook Vero 712 należy do świadomej ekologicznie linii Vero, która odzwierciedla zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój. 

fot. Acer

Seria Acer Chromebook Spin w nowych odsłonach

Acer Chromebook Spin 511 ma kompaktową konstrukcję z 11,6-calowym wyświetlaczem HD IPS w formacie 16:9, natomiast Acer Chromebook Spin 512 ma zwiększający produktywność 12-calowy wyświetlacz HD+ IPS o proporcjach 3:2. Ponadto oba konwertowalne Chromebooki są wyposażone w opcjonalny rysik USI, który można ładować w zintegrowanej stacji dokującej. Gadżet ten sprawia, że uczniowie mogą z łatwością robić notatki, szkicować, pisać i malować. Oba modele laptopów zapewniają nawet do 12 godzin czasu pracy na baterii. 

fot. Acer

Acer Chromebook 511

Acer Chromebook 511 to z kolei sprawdzona, klasyczna konstrukcja typu clamshell, która jest niezwykle kompaktowa, dzięki czemu idealnie nadaje się dla wielu młodszych uczniów. 11,6-calowy wyświetlacz HD z podświetleniem LED i technologią IPS jest dostępny w opcjach dotykowych i bezdotykowych, co pozwala zaspokoić zróżnicowane potrzeby. Zapewnia również długi czas pracy na baterii – do 12 godzin.

Acer Chromebook Vero 712 (CV872/T) będzie dostępny w regionie EMEA w marcu w cenie od 399 EUR.
Acer Chromebook Spin 512 (R856T/TN) będzie dostępny w regionie EMEA w kwietniu od 429 EUR.
Acer Chromebook Spin 511 (R756T/TN) będzie dostępny w regionie EMEA w kwietniu w cenie od 399 EUR.
Acer Chromebook 511 (C736/T) będzie dostępny w regionie EMEA w kwietniu w cenie od 349 EUR.

A może coś dla fanów Windowsa?

Laptopy Acer z Windowsem 11 na pokładzie to propozycja dla użytkowników, którzy od swojego urządzenia oczekują nieco więcej, niż może zaoferować Chromebook. Możemy w ich przypadku korzystać z nieco bardziej zaawansowanych aplikacji oraz naszych ulubionych rozwiązań od Microsoftu.

fot. Acer

Acer TravelMate B5 14

Laptop jest wyposażony w 14-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1920×1080), dodatkową kamerę HDR z migawką prywatności oraz dwa mikrofony cyfrowe, które są wyposażone w technologię Acer PurifiedVoice™ z AI Noise Reduction, tłumiącą hałas otoczenia podczas rozmowy. Dla zwiększenia wygody i funkcjonalności, TravelMate B5 14 zawiera dwa porty USB 3.2 Gen 1 typu A, złącze USB 3.2 Gen 1 typu-C, Intel® Wi-Fi 6E i 2×2 MU-MIMO dla szybkiej i nieprzerwanej łączności sieciowej podczas pracy online.

fot. Acer

Acer TravelMate B3 11 oraz Acer TravelMate B3 Spin 11

Seria TravelMate B3 została wzbogacona o dwa nowe laptopy szkolne, które mają na celu zapewnienie dodatkowej ochrony uczniom w szkołach podstawowych i liceach oraz umożliwienie im osiągania lepszych wyników w nauce. Urządzenia z systemem Windows 11 Pro Education lub Windows 11 SE i wyposażone w procesor Intel® N200 mają ulepszone ustawienia prywatności oraz nowoczesne aplikacje edukacyjne, które ułatwiają współpracę i integrację z rówieśnikami. 

Opcjonalny, 11,6-calowy, wyświetlacz dotykowy FHD w notebooku Acer TravelMate B3 Spin 11 (TMB311R-33/TMB311RN-33) jest chroniony antybakteryjnym szkłem Corning® Gorilla® Glass, którego formuła ogranicza potencjalny rozwój nieprzyjemnego zapachu oraz szkodliwych mikroorganizmów na ekranie urządzenia. Można też wybrać opcję z dokowanym rysikiem Wacom AES, aby dostosować laptopy szkolne do swoich preferencji edukacyjnych. Laptopy te są tak skonstruowane, aby wytrzymać cały dzień nauki, ponieważ TravelMate B3 Spin 11 może pracować na baterii do 10 godzin, a TravelMate B3 – do 9,5 godziny. Model konwertowalny (Spin 11) waży 1,5 kg, natomiast klasyczny notebook TravelMate B3 waży zaledwie 1,4 kg.

Acer TravelMate B5 14 (TMB514-31) będzie dostępny w regionie EMEA w marcu, w cenie od 399 euro.
Acer TravelMate B3 Spin 11 (TMB311R-33) będzie dostępny w regionie EMEA w marcu, w cenie od 349 euro.
Acer TravelMate B3 11 (TMB311-33) będzie dostępny w regionie EMEA w marcu w cenie od 349 euro.

Czytaj też: Huawei z problemami? Ważna decyzja w USA!

Grafika tytułowa: Acer