Huawei z problemami? Ważna decyzja w USA!

Huawei od kilku lat zmaga się ze skutkami amerykańskiego bana na korzystanie z wielu rozwiązań pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, nałożonego jeszcze przez administrację Donalda Trumpa. Koncern z Chin starał się ze wszystkich sił przetrwać na rynku, ale najnowsza decyzja amerykańskich władz może już zbyt mocno skomplikować jego sytuację.

Chiński gigant z kolejnymi, poważnymi problemami!

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Huawei czekają dalsze, nie mniej poważne problemy, jeśli chodzi o dalszy rozwój swoich produktów. Administracja obecnego prezydenta – Joe Bidena – przygotowuje bowiem kolejny pakiet sankcji wobec koncernu z Chin. Przede wszystkim chodzi o brak możliwości uzyskania kolejnych licencji na sprzedawanie amerykańskich produktów firmie Huawei.

W niedalekiej przyszłości natomiast zostaną również wdrożone formalne przepisy, które nie pozwolą Huawei na korzystanie z amerykańskich osiągnięć w zakresie łączności 4G, Wi-Fi najnowszej generacji czy też innych rozwiązań z kategorii AI, IT oraz chmur danych. Brzmi poważnie, prawda? Na razie trudno prognozować jakie skutki będą miały kolejne amerykańskie sankcje, jednak na pewno mocno odbiją się na pozycji Huawei na rynku.

Czytaj też: Creative Sound Blaster X5 – nowa karta dźwiękowa USB

Stany Zjednoczone bardzo twardo podchodzą do polityki wobec Chin. Kilka dni temu głośno było wokół informacji wskazującej na to, że w najbliższych latach może dojść do konfliktu militarnego między obydwoma supermocarstwami. Oby taki scenariusz się nie zrealizował!