Nowość w Messengerze! Komunikator nie obudzi nas w nocy!

Messenger to chyba najpopularniejszy komunikator internetowy na świecie. Trudno się jednak temu dziwić – jest częścią Facebooka (na którym w trzeciej dekadzie XXI wieku konto ma chyba każdy) i dostęp do niego mamy prawie na całym świecie. Programiści globalnego serwisu społecznościowego nie ustają w staraniach, by Messenger był rozwiązaniem jak najbardziej wszechstronnym, zapewniającym nam wysoki komfort użytkowania. Właśnie dlatego wdrożenia doczekała się właśnie funkcja mająca sprawić, że powiadomienia z komunikatora nie będą nas budziły w nocy!

fot. Jeremy Bezanger / Unsplash

Messenger z przydatną funkcją!

Z reguły na noc wyciszamy nasze telefony (osobiście mam tą czynność zautomatyzowaną). Zdarza się nam jednak od czasu do czasu o tym zapomnieć. Istnieje wtedy ryzyko, że w przysłowiowym „najlepszym śnie” zostaniemy wybudzeni na przykład przez powiadomienia o nowych wiadomościach na Messengerze. Nikt nie lubi takich niespodzianek, prawda? Chyba osoby odpowiadające za rozwój naszego ulubionego komunikatora zdały sobie z tego sprawę, gdyż wkrótce przeforsują w jego przypadku tzw. ciche powiadomienia. Wiadomości będą docierały na nasze konto, ale po skorzystaniu ze skrótu „/silent” przed treścią wiadomości, nikogo nie powinniśmy obudzić w środku nocy. Poza wspomnianą nowością do Messegnera trafi jeszcze jedno przydatne rozwiązanie – po wpisaniu komendy „@everyone” wszyscy uczestnicy danego czatu zostaną powiadomieni o tym, że właśnie skierowaliśmy do nich informację. To rozwiązanie znane chociażby z Discorda.

Czytaj też: Gra o Tron: Ród Smoka – wiemy, kiedy premiera!

Cieszy fakt, że Messenger nadal się rozwija. Szkoda tylko, że tak oczywiste funkcje wprowadzane są dopiero teraz. Mam nadzieję, że w tym roku doczekamy się jeszcze kilku istotnych aktualizacji komunikatora, dzięki którym będzie on jeszcze wygodniejszym narzędziem w codziennej komunikacji.

Grafika tytułowa: Meta