Nowego Android Auto można już testować!

Android Auto to jedno z tych rozwiązań, z których bardzo chętnie korzystamy na pokładzie nowoczesnych samochodów. Google zdaje sobie sprawę z popularności swojego rozwiązania i nieustannie je rozwija, by oferować nam jak najlepsze wrażenia z jego użytkowania. Dziś mam dla Was dobre wieści. Nowy interfejs Android Auto można już testować w ramach otwartej bety! Wystarczy wybrać odpowiednią opcję w Sklepie Play.

Przede wszystkim wygoda!

Nowy interfejs Android Auto to wyraźne nawiązania do systemu dla urządzeń mobilnych. Mamy więc tu obłe krawędzie charakterystyczne dla Androida 12. To przyjemne dla oka i intuicyjne rozwiązanie. Dzięki niemu nawet laicy nie odnotują problemów z obsługą systemu multimedialnego w samochodzie. Google deklaruje, że nowa wersja interfejsu sprawnie dostosuje się do rozmiaru ekranu w naszym aucie i wyświetli treści w taki sposób, by były jak najbardziej wygodne w obsłudze.

Na załączonym materiale wideo widzimy Android Auto z uruchomioną nawigacją. Podczas pracy w tym trybie ekran może być podzielony na trzy części. Na największej z nich wyświetlany będzie przebieg trasy i wskazówki dotyczące dojazdu do wybranego przez nas punktu. Z kolei na dwóch mniejszych mogą być wyświetlane na przykład widżety odtwarzacza muzyki, zegara czy połączeń. Schludnie, prawda?

Czytaj też: Wybieramy smartfon do 2000 złotych – listopad 2022

Miejmy nadzieję, że Android Auto w najnowszej wersji sprawnie przebrnie przez fazę testów i że wkrótce wystartuje wdrożenie na skalę globalną. W końcu zwiększona wygoda obsługi jeszcze bardziej intuicyjnego interfejsu powinna przełożyć się na poprawienie naszego bezpieczeństwa na drogach.

Grafika tytułowa: Jaromír Kavan / Unsplash