Nowe menu Start dla Windows 11 w drodze?

Windows 11 – mimo ogromu prac włożonych w jego rozwój przez Microsoft – nadal nie jest systemem idealnym. Koncern z Redmond dwoi się więc i troi, by przekonać do niego kolejnych użytkowników starszych wersji oprogramowania, których sprzęt kwalifikuje się do aktualizacji. W drodze są dość ważne zmiany związane z kluczowym elementem systemu, jakim jest menu Start.

Na jakie zmiany powinniśmy się nastawić?

Koncern z Redmond nie zaserwuje nam bynajmniej rewolucji w menu Start. Zmian doczeka się lista aplikacji, do której uzyskujemy dostęp z poziomu tego elementu oprogramowania. Amerykański gigant chce nam dać wybór – czy chcemy korzystać z listy aplikacji, czy też zechcemy przełączyć się na bardziej atrakcyjną wizualnie siatkę ikon. To z pozoru drobna zmiana, która może odczuwalnie poprawić wygodę wyszukiwania i uruchamiania programów.

Kiedy możemy spodziewać się zmian? Być może jeszcze w tym roku! Serwis Windows Latest informuje bowiem, że rozwiązanie jest już sprawdzane w ramach programu Windows Insider. Jest więc całkiem możliwe, że nowość w menu Start zostanie wdrożona w ramach którejś z cyklicznych aktualizacji oznaczanych jako „Moments” lub w ramach dużej aktualizacji Windows 11 24H2, która trafi na nasze urządzenia w drugiej połowie roku.

Czytaj też: Windows 11 z poważnymi problemami!

Grafika tytułowa: Windows / Unsplash