Nowe funkcje zmierzają na smartfony z Androidem!

Android to system instalowany na milionach smartfonów na całym świecie. Co prawda tylko pewien odsetek pracuje pod kontrolą najnowszej wersji oprogramowania, ale Google stara się dostarczać nowe rozwiązania także tym użytkownikom, którzy nie mogą liczyć na sprawne aktualizacje. Dowiedzieliśmy się właśnie, jakie nowe funkcje zostaną wkrótce udostępnione dla fanów zielonego robota!

Wiele przydatnych drobnostek z poprawkami!

Google w najbliższym czasie do Androida wprowadzi wiele poprawek związanych z ułatwieniami dostępu. Nas jednak zdecydowanie bardziej interesują bardziej praktyczne nowości. Udoskonalona zostanie funkcja Udostępnianie w pobliżu, która pozwoli teraz na przesyłanie plików między własnymi urządzeniami, zalogowanymi do tego samego konta Google. Ponadto Google zapowiedziało udostępnienie przeprojektowanych widżetów aplikacji Dysku i Keep. Podobno jeszcze wygodniej będziemy korzystać z nich na urządzeniach z dużymi ekranami – np. w przypadku tabletów.

Poprawki czekają również klawiaturę Gboard – już wkrótce będziemy inteligentnie uzupełnić wiadomość o emoji. Po fuzji z Duo usprawnienia czekają także komunikator Meet. Wystartowało wdrożenie funkcji udostępniania na żywo dla smartfonów i tabletów z Androidem. Możliwe będzie m.in. wspólne oglądanie materiałów w serwisie YouTube w trakcie wideokonferencji. To rozwiązanie przyda się zarówno w trakcie wirtualnych spotkań służbowych, jak i podczas luźnych pogawędek ze znajomymi.

Czytaj też: Battlefield 2042 wkrótce z ważną nowością?

Wszystkie z wymienionych nowości powinny zostać udostępnione użytkownikom Androida w przeciągu kilku nadchodzących tygodni. Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy dane było Wam już przetestować którąś z nich!

Grafika tytułowa: Guido Coppa / Unsplash