USA luzują sankcje. Dobre wieści dla Huawei?

Huawei to koncern produkujący fantastyczne smartfony. Chińczycy jednak dość mocno ucierpieli wskutek amerykańskich sankcji nałożonych przez administrację Donalda Trumpa przed kilkoma laty. Gigantowi z Państwa Środka zarzucono szpiegostwo na rzecz chińskiego reżimu. Ostatnimi czasy mówi się jednak o poluzowaniu sankcji wobec Chin. Czy to dobry znak dla Huawei?

fot. Huawei

Amerykanie bardziej przychylne wobec Chin?

Huawei nie może obecnie korzystać z GMS, czyli usług takich jak Gmail, Mapy Google czy chociażby popularny Sklep Play z którego użytkownicy Androida pobierają swoje ulubione aplikacje. Ma to ogromny wręcz wpływ na wyniki sprzedaży Huawei w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Co prawda chiński koncern opracował własny system usług, ale w większości przypadków nie spełnia on wymagań użytkowników.

Rozluźnienie stosunków gospodarczych Stanów Zjednoczonych wobec Chin daje koncernowi Huawei nadzieje na powrót na szczyt. Być może nie nastąpi on w najbliższych miesiącach, jednak możemy spodziewać się, że przy tej jakości urządzeń jakie serwują nam Chińczycy, bardzo szybko włączą się ponownie w rywalizację z Samsungiem o najwyższe cele na rynku urządzeń z Androidem.

Czytaj też: Nowe funkcje zmierzają na smartfony z Androidem!

No cóż – odmrożenia stosunków amerykańsko-chińskich nie powinniśmy spodziewać się z dnia na dzień. Nasz sojusznik zza Oceanu jednak musi postawić na sprytne zagrania dyplomatyczne w celu osłabienia sojuszu Chin z Rosją. Dlaczego więc na sytuacji miałby nie zyskać koncern Huawei? Trzymamy kciuki!

Grafika tytułowa: Huawei