Battlefield 2042 wkrótce z ważną nowością?

Battlefield 2042 to jedna z tych gier, które mocno straciły w oczach fanów tuż po premierze. Mająca zostać hitem produkcja EA i Dice została szeroko skrytykowana za niedopracowane mechaniki rozgrywki oraz za brak trybu dla pojedynczego gracza. Twórcy w obliczu rynkowej porażki kajają się i zapowiadają zmiany, które powinny ucieszyć fanów serii.

Battlefield 2042 z kampanią dla jednego gracza?

EA powołało właśnie nowe studio deweloperskie – Ridgeline Games – którego zadaniem będzie prowadzenie prac nad kampanią dla jednego gracza dla Battlefield. Problem w tym, że twórcy nie podali do publicznej wiadomości, czy będzie to tryb single player dla feralnego Battlefielda 2042, czy też może dla zupełnie nowej produkcji, której premiera planowana jest na najbliższe miesiące.

Z punktu widzenia graczy, którzy na Battlefielda 2042 wydali niemałe pieniądze, wdrożenie do produkcji kampanii single player byłoby czymś uczciwym. Trudno jednak przewidzieć, czy twórcy nadal będą chcieli inwestować środki w produkcję, która okazała się totalnym niewypałem. Być może zasoby ludzkie przesunięte zostały już do prac nad potencjalnym następcą mającym za zadanie udobruchać graczy.

Czytaj też: Call of Duty Next w przyszłym tygodniu

Myślę, że najbliższe tygodnie przyniosą nam jakieś bardziej konkretne informacje związane z pracami nad trybem single player dla Battlefielda. Gdy tylko w sieci pojawią się jakieś konstruktywne wieści w sprawie – będziemy informować!

Grafika tytułowa: EA