Nowe funkcje dla pół miliarda użytkowników Spotify

Spotify ogłosiło dzisiaj, że wprowadzi nowe funkcje, takie jak inteligentne losowanie oraz podgląd podcastów i list odtwarzania muzyki.

Spotify to popularna platforma streamingowa, która umożliwia słuchanie wielu utworów muzycznych z różnych gatunków, tworzenie nietypowych list, odkrywanie nowych artystów i albumów oraz słuchanie podcastów.

Dostępna jest na różnych urządzeniach, w tym smartfonach, tabletach, komputerach i inteligentnych głośnikach. Użytkownicy mogą korzystać z wersji darmowej lub płatnej wersji Premium z dodatkowymi funkcjami i ograniczonymi reklamami.

W ostatnim czasie platforma wprowadziła już kilka nowych rozwiązań dla swoich użytkowników. Za pomocą połączenia bezprzewodowego istnieje możliwość pobierania utworów i podcastów na urządzenia mobilne i słuchanie ich offline bez potrzeby korzystania z Internetu.

Ponadto, Spotify rozszerzył swoją ofertę podcastów. Udostępniono również ścieżkę dźwiękową z popularnej gry League of Legends.

Te działania przełożyły się na przyciągnięcie kolejnych użytkowników, których jest obecnie ponad 500 milionów oraz reklamodawców. Podczas wydarzenia Stream On stacja ogłosiła start „nowego, przeprojektowanego interfejsu użytkownika”.

Spotify udostępnił również aktualizację swojego rocznego raportu dotyczącego opłat licencyjnych za muzykę, zauważając, że liczba artystów zarabiających ponad 1 milion dolarów, a także tych generujących ponad 10 000 dolarów, wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat.

Czytaj także: Spotify przejmuje Kinzen