Nowa konsola od Microsoftu? Nie – to tylko „lifting”!

Konsola nowej generacji Xbox Series X to sprzęt cieszący się szacunkiem graczy na całym świecie. Oferuje nam potężną specyfikację, jednak nie jest także pozbawiona wad. Dowiedzieliśmy się właśnie, że Microsoft pracuje właśnie nad nową wersją urządzenia, które będzie miało zniwelować mankamenty poprzednika. Co wiemy o tej konsoli?

fot. Billy Freeman / Unsplash

Nowy Xbox Series X bez rewolucji?

Przede wszystkim nowy Xbox Series X nie otrzyma zmienionej, bardziej kompaktowej obudowy. Wizualnie wręcz nie powinien różnić się od poprzednika. Microsoft ma postawić natomiast na delikatne zmiany natury technicznej. Przede wszystkim – zdaniem leaksterów – konsola ma zostać poprawiona pod takim kątem, by nie grzała się tak mocno jak poprzednik i by pracowała ciszej. Jest więc całkiem możliwe, że koncern z Redmond postawi na nowy procesor. Czy to przełoży się na zwiększoną szybkość pracy konsoli? To jest akurat wątpliwe. Niejako potwierdzają to słowa eksperta – Brada Samsa – który od lat analizuje działania Microsoftu. Czy jego zdaniem niedługo zobaczymy odświeżonego Xboxa Series X?

Wierzę, że to prawda […] Wiem, że Microsoft pracował nad nowymi wersjami chipa. Teraz: czy zobaczymy poprawę wydajności, czy zobaczymy coś jeszcze? Nie wierzę w to, ale Microsoft zawsze pracuje nad tworzeniem chłodniejszych i wydajniejszych chipów, ponieważ obniża to koszty produkcji.

Czytaj też: Xbox Game Bar – czym jest i do czego służy?

Jestem ciekaw, kiedy Microsoft pokaże nam swoją konsolę w odświeżonej wersji. Być może prezentacja odbędzie się już na przełomie wiosny i lata? O wiele bardziej prawdopodobnym terminem wydaje się być jednak październik, kiedy to koncern z Redmond z reguły pokazuje swoje najnowsze urządzenia. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać!

Grafika tytułowa: Aditya Rathod / Unsplash