Nothing Phone (1) oficjalnie!

Nothing Phone (1) to smartfon, który był wyczekiwany od dość długiego czasu i wokół którego atmosfera od samego początku była bardzo mocno podkręcana. Trudno się jednak temu dziwić. Do czynienia mamy bowiem z dość niestandardowym, minimalistycznym w swojej formie smartfonem, który może się podobać. Jak wygląda jego specyfikacja i jak rysują się polskie ceny? Sprawdźmy!

fot. Nothing

Nothing Phone (1) to interesujący smartfon!

Omawiany smartfon został przez producenta wyposażony w ekran o przekątnej 6,55″ i rozdzielczości Full HD+. Jest to matryca OLED o odświeżaniu 120 Hz. Nie zabrakło wsparcia dla HDR10+. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 778G+ wspierany przez – w zależności od wersji – 8/12 GB pamięci RAM oraz 128/256 GB pamięci na dane użytkownika. Co ciekawe – producent postarał się o to, by smartfon spełniał normę odporności IP53.

Zestaw aparatów jest zaskakująco skromny – mamy tu główny obiektyw 50 MP oraz ultraszeroki kąt 50 MP. Na froncie natomiast postawiono na kamerkę do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 16 MP. Miejmy nadzieję, że producent dopracuje aplikację aparatu w taki sposób, by zdjęcia i wideo były naprawdę niezłe. Urządzenie zasila akumulator o pojemności 4500 mAh wspierający szybkie ładowanie 33 W, ładowanie zwrotne 5 W i ładowanie bezprzewodowe Qi 15 W.

Czytaj też: Samsung Galaxy S23 będzie smartfonem kompletnym?

Urządzenie dostępne będzie w Polsce wyłącznie za pośrednictwem sklepów internetowych: x-kom, Amazon.pl oraz Media Expert. Ceny będą się kształtowały następująco dla poszczególnych wariantów:

  • 8/128 GB – 2299 złotych,
  • 8/256 GB – 2399 złotych,
  • 12/256 GB – 2619 złotych.

Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy skusicie się na zakup!

Grafika tytułowa: Nothing