Niespodziewany kryzys w Microsofcie? Zaczyna brakować… padów!

Microsoft ze swoimi konsolami Xbox w ostatnim czasie zrobił dużo większą furorę niż Sony z PlayStation. Jak się jednak okazuje, koncern z Redmond musi w ostatnim czasie radzić sobie z problemami związanymi z dostępnością padów dla Xbox’ów! Problem wydaje się być bardzo poważny.

fot. Jose luis / Unsplash

W sklepach zaczyna brakować padów dla Xboxa!

Wielu sprzedawcom elektroniki zaczyna brakować w asortymencie kontrolerów bezprzewodowych Xbox. Microsoft potwierdził, że rzeczywiście ma problemy z nadążaniem za popytem detalicznym na swoje kontrolery przeznaczone głównie do użytku z konsolami Xbox One, Xbox Series S i Xbox Series X, a także z komputerami z systemem Windows, Android i iOS. Koncern z Redmond dokłada jednak wszelkich starań, by poprawić dostępność akcesoriów.

Braki magazynowe spowodowane są przez trwające zakłócenia w łańcuchu dostaw. Mimo, że pandemia koronawirusa dość mocno osłabła, większość chińskich fabryk nadal pracuje na pół gwizdka, bądź nie pracuje wcale. Problemy z dostawami odczuwają praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa związane z rynkiem nowych technologii. Póki co jednak – końca kryzysu nie widać.

Czytaj też: Pierwsze informacje dotyczące fabuły GTA VI w sieci!

No cóż – miejmy nadzieję, że Microsoftowi uda się szybko zażegnać zaistniałe problemy z dostępnością padów. To konieczne, jeśli Xbox ma utrzymać świetne wyniki sprzedaży. Jak dobrze, że swojego pada kupiłem, gdy problemy jeszcze nie występowały!

Grafika tytułowa: Mika Baumeister / Unsplash