Niebawem startuje nowa liga CS:GO  

Esportal Legends League, to nowy projekt skierowany do najlepszych graczy Counter Strike: Global Offensive. ELL będzie kolejnym szczeblem w drodze na szczyt dla zawodników myślącym o światowej karierze esportowca.

Esportal rozpoczął nową działalność w Polsce w lutym 2022 roku, kierując swoją ofertę do miłośników CS:GO. Platforma wróciła do łask polskich graczy. Świadczy o tym liczba 41.000 rozegranych do tej pory spotkań (150% wzrost w stosunku do poprzedniego miesiąca).  

“Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, co udało nam się razem zbudować. A także wdzięczni za wszystkie opinie, które otrzymujemy, aby nadal ulepszać portal dla naszych użytkowników. Pierwsze dwa miesiące działalności minęły pod znakiem budowy silnego community, które niemal codziennie do nas wraca i rozgrywa kolejne spotkania. Teraz wykonujemy krok dalej i wcielamy Polskę do programu Esportal Legends League!” – mówi Country Project Manager, Damian Dąbrowski

Esportal Legends League to międzynarodowa liga, łącząca sześć krajów, która będzie oddzielną drabinką kolejki “solo”, dostępną tylko dla zaproszonych graczy, oferująca najwyższy poziom rywalizacji na platformie. Zawodnicy, którzy wykażą się umiejętnościami, komunikacją w zespole i mentalnością zwycięzcy, będą mieli szansę otrzymać zaproszenie do udziału w lidze. Esportal Legends League oferować będzie comiesięczne hojne nagrody pieniężne oraz możliwość pokazania swoich umiejętności na profesjonalnej scenie.

Co miesiąc rywalizować będzie około 200 graczy, z czego dla Polaków przewidziano 30 miejsc. Obowiązuje system punktowy, który decyduje o miejscu w drabince. Za zwycięstwo przyznawane jest 15 punktów, passa zwycięstw (po 5 kolejnych zwycięstwach) daje dodatkowe 5 punktów za każde zwycięstwo (w sumie 20 punktów). Przegrana oznacza utratę 10 punktów.

Pierwszy sezon ligi rozpocznie się 22 kwietnia. Będzie o co walczyć, bo pula nagród w pierwszym sezonie Esportal Legends League wyniesie ok. 23.000 złotych.

Wszyscy gracze mają szansę zakwalifikować się do ligi, grając na Esportal Matchmaking, osiągając rangę Legendy i pokazując, że mogą rywalizować z najlepszymi.

Czytaj także: Amatorski turniej PUBG Mobile. Zapisy trwają