Netflix z reklamami – kiedy nowy plan?

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że Netflix wprowadzi tani, okrojony pod względem biblioteki plan z reklamami. To konieczne, by gigant mógł nawiązać jakąkolwiek rywalizację z coraz mocniejszymi HBO Max czy Disney+. Ów pomysł Netflixa spotkał się z miażdżącą krytyką w sieci. Nie zanosi się jednak na to, by serwis miał z niego zrezygnować. Wiemy już nawet, kiedy możemy się go spodziewać!

Kiedy tańszy Netflix? Orientacyjna data!

Netflix reklamy do swojego abonamentu ma wprowadzić we współpracy z Microsoftem. Niestety nie wiadomo, czy będą one wyświetlane w samej aplikacji, przed seansem, czy też w trakcie filmu. Dowiedzieliśmy się natomiast, że nowy plan trafi do oferty Netflixa najpewniej dopiero na początku przyszłego roku. Serwis najwyraźniej potrzebuje czasu, by efektywnie go wdrożyć.

Przedstawiciele Netflixa nie ujawnili jeszcze, ile przyjdzie nam zapłacić za nową subskrypcję. Nie wiadomo też na jaką rozdzielczość ofertowanych treści zdecyduje się gigant. W tej kwestii jednak nie spodziewałbym się zbyt wiele. Netflix nie zachwyca bowiem na tle konkurencji. Przykładowo – za treści w jakości Ultra HD na platformie musimy zapłacić 60 złotych miesięcznie. W przypadku HBO Max czy Disney+ wydamy o połowę mniej.

Czytaj też: Oto wstępna lista nowości HBO Max na sierpień!

No cóż – miejmy nadzieję, że wprowadzenie nowego abonamentu poprawi nieco sytuację Netflixa, który ostatnimi czasy notuje poważne spadki. Osobiście myślę, że problem serwisu powinien zostać zdiagnozowany w zupełnie innym miejscu, ale dajmy gigantowi próbować wyjść z kryzysu.

Grafika tytułowa: freestocks / Unsplash