Netflix ucieka z Polski? Nie daje rady z konkurencją!

Ten rok jest bardzo ciekawy na rynku usług VOD. Dopiero co w Polsce zadebiutował serwis HBO Max, a już zaczęliśmy odliczanie do wielkiego startu kolejnej, ważnej usługi – Disney+. Czy dotychczasowy lider – Netflix – poradzi sobie w starciu z nową konkurencją? Nie jest to takie oczywiste!

fot. Venti Views / Unsplash

Netflix ma dosyć Polski! Zwijają manatki?

Ostatnie miesiące nie były dla Netflixa łatwe nad Wisłą. Polscy użytkownicy wylali na serwis wiadro pomyj w odpowiedzi na podwyżki cen i praktyki serwisu mające na celu zniechęcenie nas do współdzielenia kont. W dodatku ostatnimi czasy mamy na Netflixie coraz mniej debiutów kasowych produkcji na licencji podczas gdy w takim HBO Max regularnie debiutują kinowe hity.

Netflix nie jest też w stanie przebić w naszym kraju oferty HBO Max pod względem finansowym. Niedawny debiutant oferuje nam bowiem subskrypcję o połowę tańszą niż dotychczasowy lider. Podobnie sytuacja ma wyglądać za kilka miesięcy w przypadku Disney+. Skoro nie można poradzić sobie z konkurentami to najwyraźniej trzeba… odpuścić!

Czytaj też: YouTube Premium – do luksusu łatwo się przyzwyczaić!

Trzeba przyznać, że kroki podjęte przez administratorów Netflixa są dość… niecodzienne. Gigant zamiast poprawić jakość swojej oferty daje dyla z naszej ojczyzny. Pytanie – co z współpracą nawiązaną z polskimi filmowcami oraz z biurem, którego otwarcie w Polsce zostało niedawno ogłoszone? Dajcie koniecznie znać co myślicie o tej decyzji!

Grafika tytułowa: freestocks / Unsplash