YouTube Premium – do luksusu łatwo się przyzwyczaić!

YouTube to chyba najpopularniejszy na świecie serwis z treściami wideo. Uwielbiamy przeglądać na nim subskrybowane przez nas w ramach wartościowych kanałów materiały audiowizualne. Służy nam też jednak do słuchania ulubionej muzyki. Jeśli korzystacie z YouTube bardzo często, to może warto rozważyć wykupienie abonamentu YouTube Premium? Dziś parę słów o tym, czym jest owa subskrypcja oraz jakie niesie ze sobą korzyści.

YouTube Premium – czym jest subskrypcja od Google?

YouTube Premium to płatna wersja popularnego serwisu od Google. Gdy zdecydujemy się na jej wykupienie, amerykański koncern uraczy nas kilkoma naprawdę ciekawymi dodatkami, które uczynią korzystanie z usługi jeszcze wygodniejszym. Wystarczy wspomnieć o tym, że możliwe będzie pobieranie materiałów wideo do odtwarzania w trybie off-line, oglądanie filmów zamieszczanych w serwisie bez konieczności przerywania ich reklamami (co zwykle bywa bardzo irytujące) bądź też odsłuchiwanie ich „w tle” – bez konieczności oglądania. Ostrzegam – do tych „luksusów” można się bardzo szybko przyzwyczaić! 😉

Subskrypcja Premium w przypadku serwisu YouTube daje nam także bardzo ważną korzyść w przypadku serwisu służącego stricte do słuchania naszej ulubionej muzyki. Mam tu na myśli oczywiście YouTube Music. Dzięki abonamentowi Premium możemy odsłuchiwać utwory przy wygaszonym ekranie. Oznacza to więc, że serwis staje się dla nas tak wygodny w obsłudze, jak Tidal i Spotify. Ponadto możemy nasze ulubione utwory pobierać do odsłuchu w trybie off-line. W ostatnim czasie dzięki tym rozwiązaniom YouTube Music zyskuje coraz szersze grono zwolenników na całym świecie.

Czytaj też: TOP 5 – najlepsze słuchawki do biegania

Jak rozlicza się YouTube Premium? Co z cenami?

YouTube Premium rozliczane jest w oparciu o naszą wirtualną kartę płatniczą połączoną z usługą Google Pay. Możemy też opłacać usługę naszymi środkami zgromadzonymi w Sklepie Play. Subskrypcja odnawiana jest raz w miesiącu. W przypadku użytkowników indywidualnych musimy przygotować się na wydatek na poziomie 23,99 złotych miesięcznie. Mamy też do wyboru subskrypcję rodzinną. W jej przypadku cena to 35,99 złotych na miesiąc. Atutem jest tutaj możliwość podpięcia aż 6 kont użytkowników (mowa oczywiście o kontach Google), którzy będą mogli korzystać z dobrodziejstw usługi.

By rozpocząć subskrypcję, wystarczy wejść na stronę YouTube Premium i kliknąć w przycisk umożliwiający skorzystanie z możliwości bezpłatnego wypróbowania usługi przez miesiąc. Jeśli nie spełni naszych oczekiwań – zawsze możemy zrezygnować. Wtedy z naszej karty płatniczej nie będą pobierane dalsze opłaty. Niektórzy producenci smartfonów w ramach rozmaitych promocji podarowują nam nawet do trzech nieodpłatnych miesięcy w YouTube Premium. To efekt ich kooperacji z Google.

Czy warto?

Moim zdaniem zdecydowanie tak. Korzyści, które otrzymujemy wraz z YouTube Premium warte są zainwestowania tych kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Dzięki nim nie będą nas denerwowały wszędobylskie reklamy lubiące się włączać w najmniej oczekiwanym momencie. Ponadto zyskamy możliwość słuchania ulubionej muzyki i oglądania ulubionych materiałów wideo nawet gdy nie mamy dostępu do Internetu (po wcześniejszym ich pobraniu. Ja zdecydowałem się na opłacanie YouTube Premium już dobry rok temu. Tak bardzo przyzwyczaiłem się do dobrodziejstw płynących z tego abonamentu, że nie wyobrażam sobie dziś rezygnacji z niego.

Czytaj też: Konkurencja szaleje, Netflix… drożeje!

A czy Wy korzystacie z YouTube Premium?