Netflix na czele rynku platform streamingowych w Polsce

W tym miesiącu JustWatch, największy na świecie przewodnik po streamingu, opublikował najnowsze dane dotyczące udziału w rynku głównych platform streamingowych w 60 krajach. Analiza obejmująca drugi kwartał 2024 roku pokazuje, że Netflix niezmiennie dominuje na polskim rynku streamingowym. Z ponad dwukrotnie większym udziałem niż jego najbliższy konkurent, Max, Netflix utrzymuje pozycję lidera. Prime Video zajmuje trzecie miejsce, z niewielką, bo zaledwie 2-procentową różnicą w stosunku do Disney+ i Apple TV+.

fot. JustWatch

Aktualna sytuacja na rynku platform streamingowych

Wzrosty i spadki w polskim rynku streamingowym w 2024 roku są szczególnie interesujące. Lokalny dostawca Player oraz globalny gigant Netflix zanotowali wyraźny wzrost udziałów rynkowych, obaj o 1% do końca czerwca. W przeciwieństwie do nich, Viaplay zmaga się ze spadkiem, tracąc 1% udziału w rynku. Dane te sugerują, że polscy widzowie coraz częściej wybierają sprawdzone i popularne serwisy streamingowe, które oferują szeroki wybór treści.

Metodologia JustWatch opiera się na analizie zainteresowań użytkowników ich stroną internetową i aplikacjami mobilnymi. Zainteresowanie mierzone jest poprzez dodawanie filmów lub programów telewizyjnych do listy obserwowanych, kliknięcia na serwisy streamingowe oraz filtrowanie różnych platform streamingowych w celu wyboru odpowiedniego serwisu. Dzięki temu, JustWatch dostarcza precyzyjnych i aktualnych danych, które pomagają zrozumieć dynamikę rynku streamingowego w Polsce.

Czytaj też: Powstaną Netflix House’y – co to takiego?

Grafika tytułowa: Glenn Carstens-Peters / Unsplash