Modele Juke i ARIYA od Nissana nagrodzone!

W Paryżu ogłoszono wyniki trzeciej edycji konkursu eTrophies, organizowanego przez francuskie Stowarzyszenie Mediów Motoryzacyjnych (AMAM). Tegoroczne zmagania zgromadziły aż 21 modeli samochodów, od miejskich po duże SUV-y. Po 48 godzinach intensywnych warsztatów, ocen i testów, jury złożone z 25 dziennikarskich ekspertów wybrało najlepsze zelektryfikowane samochody roku. Nissan wyróżnił się w tej edycji, zdobywając dwie nagrody eTrophy za modele Juke Hybrid oraz w 100% elektrycznego Nissana ARIYA.

Lubiane modele z Japonii docenione przez ekspertów

Nissan Juke Hybrid zdobył eTrophy 2024 za najlepszą ergonomię. Tegoroczna wersja kultowego miejskiego crossovera przeszła znaczące modyfikacje, w tym przeprojektowaną konsolę centralną i deskę rozdzielczą zorientowaną na kierowcę. Wnętrze wzbogacono nową tapicerką z materiału Alcantara® oraz ulepszeniami wykończenia. Nowa generacja opcji łączności oraz powiększony do 12,3 cala ekran zestawu wskaźników zapewniają łatwą i intuicyjną obsługę, a ekran systemu informacyjno-rozrywkowego o tej samej przekątnej, pochylony w stronę kierowcy, ułatwia dostęp do funkcji.

Nissan ARIYA zdobył eTrophy 2024 za najlepsze wnętrze. Pierwszy w 100% elektryczny crossover Nissana oferuje komfortową, bezemisyjną jazdę w otoczeniu przypominającym elegancki japoński salon. ARIYA wyróżnia się przestronnością kabiny, panoramicznym dachem i elektrycznie regulowaną środkową konsolą, redefiniując pojęcia komfortu i wyrafinowania. Minimalistyczna deska rozdzielcza z haptycznymi elementami sterowania, selektorem przełożeń i dwoma ekranami o przekątnej 12,3” zapewnia elegancję i nowoczesność, co doceniono podczas tegorocznych zmagań.

Czytaj też: Nissan Ariya E–4ORCE EVOLVE. Taki elektryk to skarb!

Grafika tytułowa: Nissan