Nauczyciel daje wykłady z matematyki na Pornhubie. Zarobił ponad milion złotych

Nie wszystkie serwisy udostępniające treści pornograficzne chciały opublikować filmy Chang Hsu, ale okazało się, że nauka nie musi odstraszać ich dotychczasowych użytkowników.

Z oczywistych powodów e-learning w czasie pandemii staje się coraz popularniejszy, a wartość całego segmentu w ciągu najbliższych 6 lat ma przekroczyć miliard dolarów.  O nauczanie zdalne w najróżniejszych formach swoje usługi uzupełniają rozmaite serwisy jak choćby Airbnb. Zainteresowanie nauczaniem przez internet powoduje również dużą konkurencję na rynku, dlatego profesor Chang Hsu z Tajwanu zaczął korzystać z platformy Pornhub, znanej ze… zgoła odmiennych treści. 

Czytaj też: Tak się promuje kulturę: po “Squid Game” wszyscy chcą się uczyć koreańskiego

Spokojnie, jeśli chodzi o goliznę to na koncie “changhsumath666” jej nie znajdziemy. Zamiast tego nauczyciel w 230 filmach w języku mandaryńskim uczy matematyki, i to z powodzeniem – do tej pory jego nagrania zobaczyły prawie 2 miliony widzów, kanał zdobył też 7000 subskrybentów, co przełożyło się na zarobki w wysokości 270 tysięcy dolarów, czyli ponad milion złotych, które Chang Hsu przeznaczy na pensje dla pracowników, pomagających mu w przygotowaniu treści. Kanał nauczyciela dostępny jest także na Youtube, gdzie cieszy się mniejszą popularnością. Co pokazuje, że przy dotarciu do odbiorców nie tylko content jest istotny – równie ważna jest dywersyfikacja wykorzystywanych mediów.