Najpopularniejsze laptopy w Polsce to…

Wszyscy uwielbiamy laptopy. To sprzęt mobilny, który możemy ze sobą zabrać praktycznie wszędzie. O popularności takich urządzeń niech świadczy fakt, że są one coraz chętniej wybierane chociażby przez graczy, którzy często rezygnują dla nich z nieporęcznych pecetów. Którzy producenci laptopów cieszą się w Polsce największą popularnością? Właśnie się tego dowiedzieliśmy!

Lenovo na zasłużonym prowadzeniu!

Jak się okazuje, najpopularniejszym producentem mobilnych komputerów w Polsce, w pierwszym kwartale 2022 roku był chiński koncern Lenovo. Osobiście mnie to nie dziwi. Chińczycy bowiem oferują nam naprawdę przemyślane i dobrze zaprojektowane laptopy o zadowalających specyfikacjach. Na drugim miejscu uplasowało się Apple z MacBookami, a na trzecim Microsoft, z urządzeniami Surface. Poza podium, na czwartym i piątym miejscu, znalazły się marki ASUS oraz Acer.

Badanie rynku zostało przeprowadzone w ramach platformy ClickMeeting. Do wykonania analizy posłużyło natomiast narzędzie SentiOne. Oto jak o wynikach badania wypowiada się Dominik Balicki z ClickMeeting:

Jak się okazuje, na podium znalazły się kolejno laptopy marki Lenovo, Apple i te od Microsoft. Co ciekawe, Apple po raz kolejny znajduje się w opracowanym przez nas zestawieniu – według danych dotyczących słuchawek za okres od stycznia do października 2021, najpopularniejszymi okazały się właśnie te od Apple.

Czytaj też: Jedna ładowarka dla wszystkich urządzeń już wkrótce?

Wyniki badania pokazują nam, że ostatnimi czasy coraz mniej popularne nad Wisłą są mobilne komputery sprzedawane pod takimi markami, jak HP czy Dell. Mam jednak nadzieję, że odbiją się one nieco w kolejnych kwartałach. W końcu to producenci, którzy nadal mają nam sporo do zaoferowania. Nadchodzące miesiące przyniosą nam z pewnością także zmniejszony popyt na mobilne komputery w związku z tym, że po „odwołaniu” pandemii w Polsce zaczniemy wracać do biur.